Festiwal » XII Przegląd Przedstawień Istotnych "Przez dotyk" Rodzina +/_

Bóg mordu, spektakle o godz. 16.00 i 19.00

Yasmina Reza

  • Dominik Nowak
  • Scena: duża
  • Godzina: 19:00

„Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.
Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy realizacji spektaklu Teatr zaprosił gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, którzy zagrają z aktorami Nowego Teatru.

TEATR NOWY IM. WITKACEGO Z SŁUPSKA

Nagrody i wyróżnienia:
W  rankingu wydarzeń teatralnych 2016 roku Gazety Świętojańskiej w kategorii „Najlepszy spektakl komediowy” zwyciężył „Bóg mordu” w reżyserii Dominika Nowaka.

Zapraszamy 29 września 2018 r. (sobota), godz. 16.00 i 19.00

bilety w cenie: Parter- normalne- 50 zł, ulgowe- 45 zł, Balkon - normalne- 40 zł, ulgowe- 35 zł

Obsada: KATARZYNA MACIĄG, LESŁAW ŻUREK, IGOR CHMIELNIK, MARTA TURKOWSKA