Festiwal » XI Przegląd Przedstawień Istotnych "Przez dotyk" - Absurd i rzeczywistość.

Humanka

Jarosław Murawski

  • Agata Puszcz
  • Scena: duża
  • Godzina: 19:00

Inauguracja Przeglądu Przedstawień Przez Dotyk

gościnnie Teatr Polski, Bielsko- Biała

 

HUMANKA

Autor – Jarosław Murawski

Reżyseria – Agata Puszcz, Scenografia – Paulina Czernek, Kostiumy – Iga Sylwestrzak

Muzyka – Kamil Tuszyński, Ruch sceniczny – Mateusz Wojtasiński, Identyfikacja i multimedia – Tomasz Tobys

Obsada:

Em – MICHAŁ CZADERNA, Szi – ORIANA SOIKA, Dżo – DARIA POLASIK - BUŁKA, Markus – PIOTR GAJOS, Matka – BARBARA GUZIŃSKA, Edi – SŁAWOMIR MISKA, Głos – ZOFIA SCHWINKE

 

Postacie z projekcji: Ojciec – Adam Myrczek, Kelnerka – Anisa Raik, Kit – Mateusz Wojtasiński, Asystent – Grzegorz Sikora, Inspicjentki – Renata Sladeczek/Halina Mieszczak

 

Spektakl dla osób dorosłych!

„Humanka” Jarosława Murawskiego jest dramatem rozgrywającym się w niedalekiej przyszłości. Główny bohater – Em, po nieudanym związku postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie, spełniającego funkcję partnerki życiowej. Dzięki rozwojowi techniki, tytułowa humanka, poza znacznikiem na karku, niczym nie różni się od żywej kobiety. Tak przynajmniej reklamowana jest przez swoich producentów, ale czy na pewno? Indywidualne programowanie pozwala na stworzenie idealnej partnerki/partnera dla poszczególnych nabywców. Czy jednak zaspokaja potrzebę bliskości? Czy można relację z drugą osobą konsumować jak danie złożone z ulubionych składników?

 

Czy w świecie, w którym łatwiej jest kupić związek niż go zbudować, jest jeszcze miejsce na miłość? Paradoksem przedstawionego świata jest stopniowa dehumanizacja człowieka przy jednoczesnym nabywaniu przez sztuczną inteligencję cech ludzkich - w pewnym momencie mamy wrażenie, że to nie ludzie, a roboty mają prawdziwe uczucia.

 

czas trwania spektaklu - 100 minut

Bilety w cenie: Parter normalne: 35zł, ulgowe: 30zł Balkon normalne: 30zł, ulgowe 25zł, dostępne bilety w ramach projektu Karnet Nastolatka (20 zł)

Fotografie ze spektaklu: Dorota Koperska