Spektakle

Kopciuszek

reżyseria Jacek Popławski; czas trwania spektaklu 55 minut bez przerwy

KOPCIUSZEK

-----------------------------------

"Bo nie ma to jak czary!

To każdy przyzna przecież,

Że słowo "czary - mary"

Najmilsze jest na świecie"

Marta Guśniowska, reżyseria – Jacek Popławski, scenografia – Tadeusz Smolicki, muzyka– Michał Kowalczyk, choreografia – Małgorzata Fijałkowska, przygotowanie wokalne – Marzena Lamch - Łoniewska

Jedna z najpiękniejszych baśni świata ponownie na częstochowskiej Scenie!

Zna ją każde dziecko i  każdy dorosły. Wielokrotnie wystawiana na deskach teatrów, doczekała się także realizacji filmowych, w tym - najsłynniejszej - Walta Disneya. Częstochowski Teatr sięga raz jeszcze po słynną baśń braci Grimm,  tym razem, w nieco uwspółcześnionej wersji.

 

Co takiego  ma w sobie "Kopciuszek" , że ciągle chcemy do niego wracać? Zmienia się świat, inny jest język, którym się komunikujemy, nie zmienia się jednak istota opowieści. Bohaterowie "Kopciuszka" mówią  już w bardziej współczesnym stylu, ale jednak  opowiadają wciąż tę samą historię.  W lekki i dowcipny sposób pomagają nam spojrzeć na siebie i wybrać pomiędzy prostotą, pogodą ducha i wiarą w lepsze jutro Kopciuszka, a egoizmem, pazernością i złośliwością Sióstr. Wyboru w zasadzie nie ma, wszyscy chcemy by sprawiedliwość triumfowała i pragniemy, aby i nasze pociechy rosły w tym przekonaniu.

Zapraszam serdecznie na spotkanie z Kopciuszkiem, który wciąż jeszcze ma marzenia.  Będą chwile radości, ale i smutku, bo jak mawia Wróżka : ...czasem musimy się troszeczkę pomęczyć, żeby docenić całe to dobro, które nas czeka…" Obiecuję Wam, że wszystko dobrze się skończy.

 Jacek Popławski

Obsada: KOPCIUSZEK – Sylwia Bartnikowska, Królewicz - Sebastian Banaszczyk, Siostra Przemądrzała – Agnieszka Łopacka, Siostra Głupiutka – Sylwia Warmus, Wróżka – Małgorzata Marciniak, Szczur – Robert Rutkowski, Trębacz – Bartosz Kopeć

PREMIERA - 27 XI 2014

Czas trwania spektaklu: 55 min.