Spektakle

Śmierć

reżyseria Waldemar Śmigasiewicz

Błyskotliwe dialogi, wielopiętrowa i precyzyjnie skonstruowana fikcja sceniczna, charakterystyczne, inteligentne poczucie humoru –

w parabolicznej, utrzymanej w duchu kafkowskim opowieści o naszych lękach, fobiach i utracie tożsamości. 

ŚMIERĆ   Woody Allen

Przekład – Anna Kołyszko, opracowanie tekstu i reżyseria – Waldemar Śmigasiewicz, scenografia – Maciej Preyer, muzyka – Mateusz Śmigasiewicz 

„Nie tyle boję się umrzeć, ile wolałbym przy tym nie być” (Kleinman) 

O drugiej w nocy do drzwi Kleinmana puka przeznaczenie, a jego spokojne, poukładane życie zmienia się w koszmar. Wbrew własnej woli zostaje wyciągnięty z domu i przypisany do jednej z frakcji, która szuka szaleńca, odpowiedzialnego za liczne zbrodnie dokonane w mieście. Klienman ma otrzymać jakieś samodzielne zadanie w tej akcji, ma realizować część tajemniczego, misternego  planu, ale nigdy nie dowie się nic ponad to, że szaleniec „jest nocnym markiem, bo zabija pod osłoną nocy”. Pozostawiony sam sobie, błądzi po ulicach, bojąc się własnego cienia, bojąc się śmierci.

Z każdą minutą rośnie w nim przekonanie, że musi stać się kolejną ofiarą mordercy. Waldemar Śmigasiwicz, reżyser spektaklu podkreśla, że Nikt tak dotkliwie, od czasów Charliego Chaplina nie zestawiał śmiechu i płaczu, jak Woody Allen, nikt nie ukazał tak dobitnie, jak jedno przenika drugie. 

Zapraszamy 9 listopada na premierę gorzkiej i absurdalnej komedii, autorstwa niezrównanego mistrza paradoksalnego humoru, jednego z najbardziej oryginalnych twórców autorskiego kina – Woody’ego Allena.

Premiera - 9 XI 2013 r.

Adam Hutyra (Kleinman)

Agata Ochota-Hutyra (Gina)

 Małgorzata Marciniak (Anna)

 Sebastian Banaszczyk (Frank)

 Bartosz Kopeć (Hacker)

 Michał Kula (Lekarz)

 Maciej Półtorak (Al)

 Antoni Rot (Victor)

 Robert Rutkowski (Spiro)

Adam Łoniewski (Mężczyzna) gościnnie

Łukasz Kaczmarek (Policjant) gościnnie

 Karol Pruciak (Szaleniec) gościnnie

Mariusz Korek (Jansen)