Spektakle

Amazonia

reżyseria Tomasz Man

 

Michał Walczak, reżyseria, opracowanie muzyczne – Tomasz Man, scenografia – Anetta Piekarska – Man, asystent reżysera - Teresa Dzielska 

Michał Walczak, twórca "Piaskownicy", "Pierwszego razu" i „Polowania na łosia” wrócił na częstochowską scenę, tym razem, jako autor znakomitej komedii   pt. „Amazonia". 

Czy macie Państwo ochotę wyjechać z nami do Amazonii? A może chcielibyście podejrzeć kulisy powstawania spektaklu offowego lub  dowiedzieć się jak powstaje serial? Albo… poznać osobiście Jurka – reżysera – który swoim aktorom każe grać „z trzewi”, a także pozostałych bohaterów, egzystujących w dżungli artystycznego show biznesu? Jeżeli tak, zapraszamy do naszego Teatru…

„Amazonia” to sztuka opowiadająca o zderzeniu marzeń z rzeczywistością, rozgrywająca się w środowisku artystów. Bohaterowie walcząc z poczuciem niespełnienia uciekają w świat konsumpcji i pieniędzy.

Michał Walczak o Amazonii:  Podczas pisania przeżywałem dylematy podobne do dylematów bohaterów sztuki, szarpiących się między fantazjami o wielkiej sztuce a prozą życia, rachunkami a pokusą pracy w serialu, czyli wszystkim, czego doświadcza większość absolwentów szkół teatralnych kilka lat po ukończeniu studiów.  Moje lęki stały się ich obsesjami, ich słabości stały się moimi. Polubiłem w nich też radość życia mimo przeciwności i kryzysów. W "Amazonii" najbardziej lubię właśnie tę wolę walki o ciekawsze, pełniejsze życie. Apetyt na dzikość.

Obsada:

Aneta - Teresa Dzielska

Franka - Sylwia Oksiuta - Warmus

Mundek -  Robert Rutkowski

Jurek - Sebastian Banaszczyk

Krzysztof - Adam Hutyra

Reżyser - Antoni Rot

Premiera - 27 kwietnia 2013 r. (scena kameralna)