Spektakle

Koncert Katarzyny Groniec - Konstelacje

reżyseria

Koncert Katarzyny Groniec - Konstelacje

20 października 2023 r.  będziemy gościć w Teatrze niezwykłą wokalistkę, aktorkę i osobowość polskiej sceny – Katarzynę Groniec!

 

Jej najnowszy album „Konstelacje” ukazał się w kwietniu 2023 roku.

Katarzyna Groniec to artystka wszechstronna. Poza licznymi rolami teatralnymi i telewizyjnymi ma na swoim koncie 7 albumów muzycznych, debiut literacki, a także prestiżowy Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Jej występy są przejmującymi spektaklami, a widzowie od początku czują płynący z nich realizm.

Na album „Konstelacje” składa się 11 kompozycji, bazujących na prawdziwych oraz fikcyjnych wydarzeniach. „Ballada o Evelyn McHale” powstała w oparciu o fotografię z 1947 roku, uznawaną do dziś za obraz „najpiękniejszego samobójstwa”. Inspiracją do piosenki „Kto” była zaś proza Georga Saundersa, w której poza mitycznym początkiem i końcem istnieje tak zwane bardo – stan przejściowy. Niezależnie jednak od tego czy historia wydarzyła się naprawdę, czy wyobraźni – Katarzyna Groniec sprawia, że wszystkie są tak samo emocjonalne i wiarygodne.

 

Katarzyna Groniec – zadebiutowała mając 1,5 roku. Potem śpiewała głównie w domu – bardzo dużo i bardzo głośno. W 1988 roku wraz z Piotrem Hajdukiem zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu, a już w 1991 otrzymała rolę Anki w musicalu „Metro”. Laureatka  Grand Prix, Pierwszej Nagrody, Nagrody Dziennikarzy i Nagrody Prezydenta Miasta Gdynia podczas 18. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wielokrotnie nominowana do Fryderyków w kategoriach muzyka poetycka oraz piosenka poetycka.


Na koncert zapraszamy 20 października 2023 r. , godz. 19.00

Ceny biletów:

Oferta first minute ważna do 1 października 20023 r.

parter - 100 zł, balkon - 80 zł

Cena regularna od 2 października 2023 r. 

parter - 120 zł

balkon- 100 zł