Spektakle

Koncert „Chcę Ci powiedzieć coś…”

reżyseria

Pomysłodawczynią koncertu jest Joanna Będuch. Podczas wydarzenia wspólnie z towarzyszącym jej zespołem muzyków przedstawi Wam świat swoich emocji w repertuarze zespołu MAANAM. Usłyszycie znane przeboje w klimatycznych aranżacjach stworzonych specjalnie na potrzeby koncertu. Dyrektorem muzycznym jest znany muzyk, kompozytor Michał Rorat. Gościnnie wystąpi raper MIKSER a całe wydarzenie uświetni gość specjalny Janusz „Yanina” Iwański.  Koncert wzbogacą wizualizacje młodego artysty Macieja Mąki.

 • Joanna Będuch

to artystka, która nie lubi postrzegać się przez pryzmat jednej formy wyrazu. Tworzy artystyczne makijaże w mistrzowskich odsłonach, uwielbia prace z ciałem, wyrażając emocje poprzez ruch. Tworząc projekty muzyczne pragnie pokazać zarówno paletę wewnętrznych emocji, jak i podzielić się treściami aktualnymi w danym momencie życia. Zadebiutowała trzy lata temu na deskach Teatru From Poland śpiewając w pierwszym swoim projekcie muzycznym „50 Shades of Joanna”.  Kolejny koncert „EMOTIONS” w Klubie Muzycznym Stacherczak w 2022 r. odbił się niebywałym echem wśród społeczności częstochowskiej. Jej autorski utwór „Zauważ mnie” miał wówczas premierę i został wyjątkowo przyjęty. Artystkę wyróżnia ogromna charyzma. Przepełniona niezwykłą wrażliwością i siłą kobiecości.  Jak sama podkreśla, zakochała się w repertuarze Maanamu mając 10 lat – poprzez koncert „Chcę Ci powiedzieć coś…” artystka w swoich interpretacjach podkreśli wyjątkowość i ponadczasowość przekazu wyselekcjonowanego subiektywnie repertuaru.

Twierdząc z refleksją, że życie to chwila dla której czas ma wyjątkowe znaczenie - zawsze jest odpowiedni...

 

GOŚĆ SPECJALNY koncertu 

 • Janusz „YANINA” Iwański

Polski muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista związany z Częstochową. Współzałożyciel zespołu Tie Break, Soyka Yanina, współpracownik Drum Freaks i Maanamu. Członek Akademii Fonograficznej, Zaiks oraz STOART. Wielki sukces przyniósł artyście min. duet Soyka Yanina, który powstał w 1988  i zaowocował wieloma płytami oraz przebojami. Pod koniec 1993 ukazał się tomik wierszy pt. Sukienki i warkocze ilustrowany fotografiami Wojciecha Prażmowskiego. W 1995 pojawiła się pierwsza solowa płyta Yaniny Portret wewnętrzny zawierająca piosenki z przebojem „Wielkie podzielenie”, który w 1994 wygrał sierpniową „Telewizyjną Muzyczną Jedynkę”, oraz utwory instrumentalne. W 1998 zaprosił do współpracy młodych muzyków, tworząc kwartet jazzowy YANINA i KaPeLa. Zespół nagrał i wydał dwie płyty: 2001 oraz The Searchers For Something. W 2000 roku dołącza do zespołu Virtiual J@zz Reality Piotra Iwickiego. Od 1999 roku koncertuje z grupą Drum Freaks Milo Kurtisa. Na przełomie września i października 2003 roku z rąk Marka Jackowskiego przyjął zaproszenie do zespołu MAANAM. Inne zespoły, z którymi współpracował to New Jazz Band (1983), Symfonic Sound Orchestra (1984), Stan d’Art  (1986), Virtual J@zz Reality (2000), D. Y. M. O.  Od 2001 roku wraz z Dariuszem Ciszewskim prowadzi listę przebojów Muzyczne Dary, reemitowaną dziś przez ponad 30 stacji radiowych.

 • MIKSER

Mikser rapuje od 2009 roku. Specjalizuje się we freestyle'u prowadzonym na ulicy. Lekkość, z jaką Mikser tworzy teksty na poczekaniu, jest wręcz niepojęta. Muzyk od lat jest ambasadorem „Cała Polska Czyta Dzieciom”, prowadzi zajęcia dla ludzi uzależnionych od narkotyków, ludzi, którzy doświadczyli przemocy psychicznej lub fizycznej. Jest współtwórcą programu #niebądźbezwartościowy i bierze udział w wielu koncertach i wydarzeniach promujących pomoc drugiemu człowiekowi. Artysta ma na swoim koncie dwie solowe płyty: "Świat Jako Wola i Przedstawienie" (2015) oraz "LOGOS" (2019) Mikser to Twarz Przyszłości miasta Częstochowy i Osobowość Roku 2021 województwa śląskiego w kategorii Kultura. Został również laureatem nagrody publiczności w ogólnopolskim programie "Żywy Rap". Wybrany najlepszym MC w Red Bull KontroWersy Showcase - Zimowy Jam (2021). Juror podczas Wielkiej Bitwy Warszawskiej. Współpracuje z domami kultury oraz placówkami opiekuńczo-wychowawczymi w całej Polsce.
Instagram: mikser_official; FB/mikserfreestyle; YT/mikserfreestyle

 

Skład zespołu Joanna i Przyjaciele:

 • Joanna Będuch - wokal
 • Michał Rorat - instrumenty klawiszowe
 • Marta Kotaszewska - wiolonczela
 • Wojciech Zalewski - gitara
 • Wojciech Kwaśniak - gitara
 • Kosma Kalamarz - bas
 • Dawid Będuch - perkusja
 • Agnieszka Nowak – chórki
 • Aleksandra Łapińska - chórki


Koncert organizowany w ramach Jubileuszu 50-lecia KU AZS UJD.

Patronat medialny: RMF MAXX oraz TV ORION.


Mamy nadzieję, że będziecie się świetnie bawić dzieląc z Joanną świat jej emocji.

Zapraszamy do tego niezwykłego wydarzenia.  Dyrektor artystyczna koncertu - Dagmara Jarosik


Zapraszamy 16 czerwca 2023 r. godz. 19.00

bilety w cenie: parter- 75 zł, balkon- 65 zł