Spektakle

Cebula

reżyseria Marek Ślosarski

Wystarczy po prostu kochać…
„Trudno mi nawet pomyśleć, o czym myślę” – mówi główny bohater, który niczym tytułowa cebula, ma tyle warstw, że aż trudno dostać się do środka. Twórcy spektaklu jednak tego dokonują, sięgają do wewnętrznego świata osoby z niepełnosprawnością, nadają myślom kolory, nazywają uczucia. Odczarowują schematy, łamią uprzedzenia, pokazują to, że nie ma tu miejsca wyłącznie na czerń i biel. Przede wszystkim mówią jednak o miłości. Bo tak naprawdę wystarczy po prostu kochać. A to bywa najtrudniejsze.
Reżyseria - Marek Ślosarski
Autor tekstu – Łukasz Staniszewski
Obsada: Paweł Bilski – Karol, Szymon Kowalik – Paweł, Iwona Chołuj – Mama, Adam Machalica – Szymon, Paulina Kajdanowicz – Ewa
Teatr Nowy w Częstochowie został założony w marcu 2021 r. przez Pawła Bilskiego.
Teatr Nowy stanowi uzupełnienie działalności Fundacji Oczami Brata. To zupełnie nowa przestrzeń do działalności twórczej nie tylko w Częstochowie, ale i całym kraju. Poprzez działalność artystyczną Teatr Nowy chce być blisko widza, społeczności i najważniejszych doświadczeń człowieka.
Zespół artystyczny stanowią młodzi, ambitni ludzie, którzy po ukończeniu szkoły teatralnej nie za bardzo mogą liczyć na etat w teatrze instytucjonalnym. Pierwszą realizacją, której podjął się Teatr Nowy, jest właśnie spektakl „Cebula”.