Spektakle

Marcin Świetlicki i Zgniłość

reżyseria

Marcin Świetlicki i zespół Zgniłość wystąpią w Częstochowie 15 października 2021. Koncert odbędzie się w Teatrze im. Adama Mickiewicza na scenie kameralnej im. Iwo Galla.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak na podstawie wejściówki, którą można odebrać w Ośrodku Promocji Kultury.
Wytyczne sanitarne obowiązujące w Teatrze można znaleźć na stronie internetowej: https://www.teatr-mickiewicza.pl/101,Bezpieczni-w-Teatrze...
▶︎ Marcin Świetlicki i Zgniłość
Zgniłość to zespół poety Marcina Świetlickiego i pianisty Michała Wandzilaka (Świetliki), który powstał na bazie zespołu Jazztliki, grającego jazzowe covery największych szlagierów Świetlików.
Obecną muzyczną trajektorię Zgniłości można określić jako postpostironiczny-postzimnofalowy-postyass. Zespół nawiązuje do najlepszych pomorskich i krakowskich tradycji muzycznych. ─ Fenomen Zgniłości czyni nas fundamentalnie bezradnymi. Zgniłość skrzy się bowiem feerią znaczeń, teoretycznych kontekstów, odwołań i nawiązań ─ tak o zespole pisał Mariusz Czubaj.
W dorobku Zgniłości znajdują się dwupłytowy audiobook Marcina Świetlickiego pt. "Drobna zmiana" (Wydawnictwo a5) oraz “Siedmiościan” (Fundacja na rzecz kultury im. Tymoteusza Karpowicza). Płyta Siedmiościan uzyskała notę TopNote magazynu JazzPRESS oraz została jedną z pięciu płyt roku 2017 wg magazynu Playboy.
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/