Spektakle

Poniżej pasa

reżyseria André Hübner-Ochodlo

PRAPREMIERA POLSKA

PONIŻEJ PASA

Richard Dresser, przekład – Rubi Birden, reżyseria – André Hübner-Ochodlo, muzyka – Adam Żuchowski, współpraca scenograficzna - Stanisław Kulczyk

 

Do pracy w międzynarodowej firmie, gdzieś w dalekim kraju, przyjeżdża Dobek. Na miejscu poznaje swojego współlokatora Hanrahana, wymęczonego menedżera średniego szczebla oraz Merkina, szefa z obsesją na punkcie władzy. Wspólnie tworzą niezbyt lubiany dział audytorów. Wyizolowani od pozostałych pracowników z dala od własnych rodzin są zdani tylko na siebie. Jednak potrzeba przyjaźni zderza się z równie silną potrzebą konkurowania. Mężczyźni z podejrzliwością odbierają każdy ruch współtowarzyszy, na zmianę broniąc swego terytorium albo zawiązując sojusze.

Ich wspólne życie pełne jest niezdarności i komicznego „łapania za słówka”. Potrójna dawka testosteronu i tupeciarska walka o pozycję w pracy dostarczy widzom rozrywki i skłoni do refleksji nad samotnością i międzyludzkimi relacjami.

Obsada: Waldemar Cudzik, Michał Kula, Adam Machalica

Premiera w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie – 13 VII 2018

PREMIERA  w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – 6  października 2018

W kameralnej, trzyosobowej sztuce Richarda Dressera  znajdziemy skupione w soczewce problemy pracowników korporacji: pełne nieczystych zagrań relacje podwładny - przełożony, rywalizację o względy szefa i pozycję w firmie czy ułudę bycia „po właściwej stronie" konfliktu (…) Znajdziemy tu paranoje wywiedzione niemal wprost z twórczości Franza Kafki, echa gorzkiego dowcipu George`a Orwella i absurd w stylu Eugène`a Ionesco. (Łukasz Rudziński, trójmiasto.pl)

Uwaga! W spektaklu użyte są światła stroboskopowe i lasery

Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia!

Do teatru! - odc.56

Obejrzyj od 21 minuty

https://youtu.be/ymO8tlysNZU?t=1260

Do teatru! - odc.59

Obejrzy od 21:10

https://youtu.be/D44NtSW7tIU?t=1270

czas trwania- 1 h 40 minut /z przerwą/