Spektakle

Plaża

reżyseria André Hübner - Ochodlo

Peter Asmussen, przekład - Elżbieta Frątczak - Nowotny, reżyseria i scenografia - André Hübner - Ochodlo, muzyka – Adam Żuchowski

Peter Asmussen jest duńskim dramaturgiem, autorem m.in. scenariusza do filmu „Przełamując fale" Larsa von Triera.
Spektakl wyreżyserował André Hübner – Ochodlo, dyrektor sopockiego Teatru Atelier; znany częstochowskiej Publiczności m.in. z realizacji „Wilków" Agnieszki Osieckiej oraz „Szarego Anioła" Moritza Rinke'go.
Bohaterami „Plaży" są dwa małżeństwa, które spotykają się przez cztery kolejne lata, podczas wakacji, w opuszczonym hotelu przy plaży, gdzieś... w bliżej nieokreślonym czasie i przestrzeni. Pozostała część roku jest tajemnicą. Autor opowiada historię, która jest zaledwie serią migawek z życia bohaterów. Cztery lata, to cztery odsłony, które wyraźnie pokazują coraz większe różnice w ich wzajemnych relacjach.
Asmussena, spadkobiercę skandynawskich dzieł Strindberga i Ibsena, interesuje tylko człowiek – postawiony w konkretnej sytuacji, w zderzeniu z innym człowiekiem, z jego emocjonalnością i uczuciami. Tytułowa plaża nie ma nic wspólnego z beztroskim odpoczynkiem na riwierze. Tutaj wszystko jest odwrotnie; pod włos, na przekór. W pensjonacie na odludziu odżywają lęki, fobie i niespełnione marzenia.

Premiera – 30 stycznia 2010 r. 
Premiera sopocka – 11 lipca 2010
(Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej)

Obsada:

  • Sanne - Teresa Dzielska
  • Jan - Adam Hutyra
  • Benedikte - Sylwia Oksiuta
  • Verner - Maciej Półtorak