Spektakle

Kredyt

reżyseria Maciej Kowalewski

Historia nader współczesna: Adam przychodzi do Dyrektora banku
z prośbą o kredyt. Jednak jego otrzymanie graniczy niemal z cudem – zwłaszcza, gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… szantażem. Dyrektor banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie kredytobiorcę w przyszłości stoczy walkę między rozsądkiem, a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko może się zdarzyć!

Kredyt to komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Trzyma w napięciu do ostatniej sceny. 

Grają: Piotr Machalica i Piotr Borowski (gościnnie)

"Kredyt" to inteligentna komedia z błyskotliwym humorem, żywymi dialogami, obfitująca w zwroty akcji od samego początku. Jeden z aktorów grających w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: „Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył.”  

      

KREDYT

Jordi Galcerán, przekład – Rubi Birden, reżyseria – Maciej Kowalewski, scenografia - Katarzyna Kiersznowska, muzyka - Bartosz Dziedzic, kostiumy - Pola Gomółka,  koprodukcja spektaklu: Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie i Teatr im.  S. Jaracza, Olsztyn

Grają: Piotr Machalica i Piotr Borowski (gościnnie)

PRAPREMIERA POLSKA: 30 IV 2016

czas trwania - 1 h 30 min. z przerwą

Prawa Autora do wystawienia sztuki pozyskane od Agencia qdequintanilla

www.qdequintanilla.com

Galeria foto: Piotr Dłubak