Spektakle

Wakacje z duchami

reżyseria Jerzy Jan Połoński

Zapraszamy wszystkich tropicieli przygód, skarbów i duchów na sceniczną inscenizację powieści Adama Bahdaja „Wakacje z duchami”.

Paragon, Mandżaro i Perełka spędzają wakacje w mieszkaniu ciotki na wielkim blokowisku. Pobyt zapowiada się kompletnie nieciekawie, za oknem szaro buro, pada deszcz i wieje nudą. Jedyną atrakcją jest kot Hator, który, jak to kot, chadza własnymi drogami. Gdy gubi się po raz kolejny, chłopcy na przekór nudzie zakładają agencję detektywistyczną.

Na położonym w pobliżu mieszkania ciotki starym zamku właśnie rozpoczęła się przebudowa. I pojawił się wymachujący toporem duch! Mało tego, w okolicy zaczęło kręcić się sporo podejrzanych typów… Agencja detektywistyczna od tej pory będzie miała pełne ręce roboty!

Adam Bahdaj – „Wakacje z duchami”

Adaptacja i dramaturgia: Piotr Rowicki, Reżyseria: Jerzy Jan Połoński, Scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska, Multimedia: Dawid Kozłowski, Video: Aleksandra Fudala, Kamil Niesłony, Muzyka: Joanna Piwowar – Antosiewicz, Choreografia: Jarosław Staniek, Asystentka choreografa: Natalia Staninska

Obsada:

Agnieszka Bieńkowska, Edyta Ostojak, Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Tomasz Muszyński, Andrzej Śleziak, Piotr Zawadzki

 Asystent reżysera: Tomasz Muszyński, Inspicjent: Katarzyna Giżyńska, Sufler: Agnieszka Dzwonek

 

fot. Maciej Stobierski

 

 Gościnnie Teatr Zagłębia z Sosnowca

 

Spektakl dla widzów od lat 9.

UWAGA. W spektaklu wykorzystany zostanie efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Tylko jedno przedstawienia 03 lutego 2016 roku, godz. 11.00

czas trwania:  120 minut z przerwą