Festiwal » Ubiegłoroczny MPPI

SPOTKANIE

David Hare

  • Dorota Landowska i Joanna Szczepkowska
  • Scena: kameralna
  • Godzina: 18:00

Centrum Sztuki Impart, Wrocław

przekład – Lukas Adamczyk
reżyseria – Dorota Landowska i Joanna Szczepkowska
scenografia i kostiumy – Wiesław Drzewiecki
muzyka – Jarek Śmietana

Obsada:
Dorota Landowska, Joanna Szczepkowska

Fabuła sztuki jest oparta na konfrontacji dwóch kobiet, które łączy miłość do jednego mężczyzny. Spektakl Doroty Landowskiej i Joanny Szczepkowskiej jest przejmującym studium kobiecej psychiki. Niecodzienne, tytułowe spotkanie dwóch kobiet pokazuje, jak bardzo kobiety mogą się do siebie zbliżyć, mimo niesprzyjających okoliczności.(Aleksandra Kowalska, Nowa Siła Krytyczna)

Joanna Szczepkowska o spektaklu: Ta sztuka urzekła nas swoją delikatnością i wewnętrznym rytmem. To, co wywiązuje się między dwiema kobietami jest niezależne od tego co mówią. Tylko od nas zależy jaką aurę będzie miało ich spotkanie. To trochę jak improwizacja znanego motywu jazzowego. Dlatego poprosiłyśmy o współpracę wybitego muzyka – Jarka Śmietanę. Chcemy opowiedzieć o spotkaniu dwóch zupełnie różnych kobiet. O sile zauroczenia. O zazdrości. O tym, ile w nas wszystkich jest sprzecznych uczuć. Chcemy się spotkać po prostu.

Dwie kobiety, które choć się nie znają to jednak spędziły część życia myśląc o sobie – łączył je związek z tym samym mężczyzną. Teraz obie samotne postanowiły porozmawiać... Może wystarczy poznać się bliżej, żeby nienawiść zmieniła się w przyjaźń?

Galeria