Festiwal » Ubiegłoroczny MPPI

HONZATKO ROZMONTOWANA - koncert

Marta Honzatko

  • Scena: kameralna
  • Godzina: 20:30

Piwnica pod Baranami (Teatr im. Adama Mickiewicza prezentuje swoją nową aktorkę!) 

Teksty piosenek– Michał Zabłocki,
muzyka – Aleksander Brzeziński

Zespół w składzie:
Marta Honzatko – głos, wokal, śpiew..., Aleksander Brzeziński – instrumenty klawiszowe Arkadiusz Wiech – gitary, Michał Braszak – basy, Gertruda Szymańska – perkusja

Marta Honzatko w częściach do samodzielnego zmontowania. Chcesz ją zobaczyć. Chcesz ją usłyszeć. Ogromnie chcesz wejść z nią w jakąkolwiek styczność. Najnowszy muzyczny projekt Marty Honzatko z tekstami Michała Zabłockiego.

HONZATKO ROZMONTOWANA – to muzyczno - teatralne wydarzenie z dużą dozą scenicznego szaleństwa. Ten wyjątkowy projekt powstał dzięki połączeniu energii muzyki (Aleksander Brzeziński) i tekstów (Michał Zabłocki) napisanych specjalnie dla charyzmatycznej aktorki Marty Honzatko. Aleksander Brzeziński, którego kompozycje zdobyły w ostatnich latach najwyższe nagrody prestiżowych konkursów z nurtu piosenki literackiej i poezji śpiewanej, jest również autorem muzyki do musicali i przedstawień teatralnych. Autorem koncepcji programu oraz tekstów piosenek HONZATKO ROZMONTOWANA jest Michał Zabłocki. Od 1987 współpracował z „Piwnicą pod Baranami” przede wszystkim zGrzegorzem Turnauem, Anną Szałapak, Beatą Rybotycką, Agnieszką Chrzanowską i Tomaszem Marsem. Jest również autorem tekstów w projektach Czesława Mozila.

Marta Honzatko to obdarzona niezwykłym temperamentem oraz charakterystycznym wokalem, aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. Tegoroczna laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa. Razem z zespołem Lochu Camelot i Piwnicy pod Baranami brała udział w licznych tournee na terenie Polski oraz za granicą . Ostatnie projekty to: recital przygotowany z Ewą Kornecką "Casting” podsumowujący 10-letnią współpracę z Lochem Camelot. W jej filmografii znajdują się role w filmach: "Katatonia" reż. Jacek Nagłowski i "Telewizja Miłość" reż. Jarosław Banaszek, oraz główna rola w najnowszym filmie„Czarny czwartek” w reżyserii Antoniego Krauze.

Galeria