Festiwal » Repertuar- IX Przegląd Przedstawień Istotnych "Przez dotyk". Ofiara...

Ofiara

Saul Bellow

  • Adam Sajnuk
  • Scena: duża
  • Godzina: 18:00

Saul Bellow

OFIARA

 

(Teatr WARSawy , Warszawa)

Adaptacja wielokrotnie nagradzanej książki Saula Bellowa. Przypadkowe spotkanie w parku zmienia na zawsze życie dwóch mężczyzn. Asa Leventhal, pozbawiony talentu dziennikarz w bezdomnym włóczędze rozpoznaje starego znajomego z przeszłości Kirby Allbeego, i tak rozpoczyna się niepokojąca podróż dla nich obu. Początkowa niechęć Leventhala do Allbeego przeradza się w fascynację, zauroczenie i wreszcie całkowite uzależnienie. Najeżona zabawnymi sytuacjami i absurdalnymi dialogami historia zwykłej znajomości staje się studium obłędu i paranoicznych podejrzeń.

Nowy Jork lat trzydziestych przedstawiony w spektaklu, to świat groteskowych biznesmenów, drobnych pismaków i niefortunnych zbiegów okoliczności. Główni bohaterowie to karierowicze z „Mad Men”, ale rzuceni w czasy przedwojennego kryzysu gospodarczego, walczący o etaty, zlecenia i codzienny byt. „Ofiara” to połączenie historii z „Fatalnego zauroczenia” z klimatem braci Cohen, gdzie seria przypadkowych i banalnych pomyłek doprowadza dwóch zwyczajnych mężczyzn na skraj upadku i degeneracji. Niepokojący i śmiały thriller psychologiczny z niejednoznacznym zakończeniem. Doskonały duet aktorski zagrany przez aktorski kwintet.

"Na sukces spektaklu Ofiara w reżyserii Adama Sajnuka składają się trzy elementy – dobrze napisany scenariusz oparty na mądrej książce, dobra reżyseria i świetne, wycyzelowane aktorstwo". - Katarzyna Tokarska-Stangret, "TEATR"

Spektakl zawiera wybrane fragmenty „Sklepów Cynamonowych” i „Sanatorium pod Klepsydrą” Brunona Schulza.

Niedziela, 04 października 2015 r., godz. 18.00 /Scena Duża/

 

Bilety w cenie: Parter: normalne – 60 zł, ulgowe – 50 zł, Balkon: normalne – 40 zł, ulgowe – 30 zł

 

Czas trwania spektaklu: 100 minut

Przekład: Lech CZYŻEWSKI, dramaturgia: Monika REJTNER, reżyseria: Adam SAJNUK, scenografia i kostiumy: Katarzyna ADAMCZYK, asystent scenografa: Łukasz KOWALIK ,  muzyka- Michał LAMŻA, teksty i wykonanie piosenek: Monika MARIOTTI
klarnet: Dariusz FALANA

 

Obsada: Aleksandra JUSTA (aktorka Teatru Narodowego), Adam SAJNUK, Grzegorz MAŁECKI (aktor Teatru Narodowego), Tomasz DRABEK, Stanisław BANASIUK

Foto: Kasia Chmura

Galeria