Festiwal » VII PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ ISTOTNYCH "PRZEZ DOTYK" - "KOBIETA"

Piosenki o wierze i poświęceniu

Przemysław Wojcieszek

  • Piotr Waligórski
  • Scena: kameralna
  • Godzina: 17:00

 

 Piosenki o wierze i poświęceniu

(Teatr im. L. Solskiego, Tarnów)

Przemysław Wojcieszek, reżyseria: Piotr Waligórski, asystent reżysera: Aleksander Fiałek, opracowanie muzyczne: Piotr Waligórski, scenografia: Wojciech Stefaniak

"Piosenki o wierze i poświęceniu" reżysera, scenarzysty i dramatopisarza Przemysława Wojcieszka to sztuka o duchowości i seksualności.

To próba zdefiniowania miejsca, w którym jest współczesny człowiek- ten żyjący w zgiełku miasta, a jednak potrzebujący religii i drugiego człowieka. Życie Piotra i Anny zmienia się dramatycznie, gdy ich siedmioletni syn mdleje w szkole i zaczyna chorować. Każde z nich próbuje na swój sposób poszukiwać odpowiedzi na to, co się stało- w instytucji kościoła oraz w relacjach z innymi ludźmi. Do życia pary wkraczają ksiądz i prostytutka, sportretowani przez autora w sposób daleki od stereotypów. Wojcieszek w elegancki, technicznie doskonały sposób wchodzi w swojej sztuce na teren tradycyjnie poddany silnej tabuizacji. Czy ksiądz może kochać? Kim jest kobieta, która sprzedaje swoje ciało? Po co nam religia i wiara? Kim w społeczeństwie zatomizowanych jednostek staje się dla nas drugi człowiek i jak bardzo jesteśmy w stanie poświęcić się dla niego? Na ile możliwa jest dzisiaj głęboka relacja z inną osobą?

Spektakl tylko dla Widzów dorosłych!

 

/Scena Kameralna im. Iwo Galla/

Czas trwania; 100 minut

bilety: normalny- 40 zł, ulgowy - 30 zł

 

Sobota, 28 września  2013 r. godz. 17.00 i 20.00

Zobacz zapowiedź http://www.youtube.com/watch?v=HA4BZ-OS6Nk

 

Obsada:

Ksiądz: Piotr Hudziak, Żona: Kinga Piąty, Prostytutka: Zofia Zoń, Mąż: Aleksander Fiałek