Festiwal » Ubiegłoroczny MPPI

„DO GÓRY DNEM” - Liryczny koncert jazzowy…

  • Scena: duża
  • Godzina: 18:00

Piosenki Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką wybitnego kompozytora Janusza Strobla w interpretacji uzdolnionej wokalistki jazzowej Anny Stankiewicz !

Artystce towarzyszyć będą:
Janusz Strobel (gitara), Trio Andrzeja Jagodzińskiego w składzie: Andrzej Jagodziński – piano, akordeon, Czesław Bartkowski – perkusja, Adam Cegielski – kontrabas, Mariusz „Fazi" Mielczarek – saksofon.

„Do góry dnem" to opowieść o miłości i nadziei, na którą składa się kilkanaście lirycznych piosenek. Spektakl obrazuje klimat małego miasteczka, w którym przedstawiona nam postać nie może się odnaleźć i pogodzić z rzeczywistym światem...

Ciekawe barwy głosu są niezwykle charakterystyczne i chętnie zapamiętywane przez słuchaczy. Taką właśnie barwę ma – Anna Stankiewicz . Jej ciepłego głosu po prostu chętnie się słucha. Doskonale interpretuje piosenki Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej, Jana Wołka, a ta interpretacja łączy słowa z muzykalnością piosenkarki. Możliwość koncertowania wspólnie z wybitnymi i lubianymi polskimi muzykami: Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim i Januszem Stroblem, pozwala młodej artystce prezentować swój repertuar na najwyższym światowym poziomie.

14 października o godz. 20.05 koncert wyemituje radiowa Trójka

Galeria