Aktualności

Listy niosące miłość- zapraszamy 8 maja, godz. 18:00

Listy niosące miłość- zapraszamy 8 maja, godz. 18:00

Jak podkreśla Agnieszka Łopacka: „O Halinie Poświatowskiej myślę w kontekście uniwersalnym, nie widzę jej jako postaci historycznej czy pomnikowej. Uważam, że Poświatowska, której portret wyłania się z jej własnych listów, jest kobietą z krwi i kości, obdarzona dużym temperamentem, głodem życia pełną piersią. Była szczera, prawdziwa i odważna, zarówno w życiu, jak i swojej twórczości. Jej erotyki są tak śmiałe, że nawet dzisiaj potrafią wywołać rumieniec, a kiedyś musiały działać jeszcze silniej…

W „Listach niosących miłość” chcę oddać głos poetce, ale też wypowiedzieć się w swoim imieniu. Myślę, że jej poezja, pomimo że bardzo osobista i oparta na konkretnych życiowych doświadczeniach, ma w sobie ogromny potencjał uniwersalizmu i pewnie dlatego jest bliska zarówno mnie, jak i wielu kobietom żyjącym tu i teraz".

-----------

Osią scenariusza są zarówno wiersze o tematyce miłosnej, jak i listy, które Halina Poświatowska pisała do mężczyzn swojego życia.

-----------

Brat poetki, Zbigniew Myga, powiedział w jednym z wywiadów: "Miłość jest największą siłą we wszechświecie, więc nic dziwnego, że Haśka niejako przeciwstawiła pragnienie miłości niebezpieczeństwu śmierci."

Zapraszamy: 8 maja, godz.18.00 (scena kameralna)

BILETY- KLIKNIJ TUTAJ

Scenariusz: Agnieszka Łopacka

Wystąpią: Agnieszka Łopacka i Wojciech Królikowski (piano)

Fot. Piotr Dłubak