Aktualności

Jak zostać smokiem? Spektakl rodzinny w środę 20 marca o 17.30

Jak zostać smokiem? Spektakl rodzinny w środę 20 marca o 17.30

Spektakl dla młodych i dorosłych wielbicieli baśni i kultury japońskiej, a także dla tych, którzy o nich wiedzą jeszcze niewiele, dla wszystkich tych, którzy w Teatrze poszukują dobrych i pozytywnych emocji!

Zapraszamy na bajkę japońską, którą napisała i zrealizowała – Karolina Okurowska-Wabnic.

 O warstwę wizualną zadbał Sebastian Siepietowski, odpowiedzialny nie tylko za scenografię i kostiumy, ale także projekcje multimedialną, która będzie, dopełnieniem narracji prowadzonej przez aktorów na scenie. Muzykę do spektaklu tworzy Maria Kępisty, a choreografię:Agnieszka Klotzer.

Na scenie występuje ośmioro aktorów, którzy wcielają się w kilkanaście postaci. W roli Ayumi, debiutująca na naszej scenie, Gabriela Bissinger, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

„Jak zostać smokiem” to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią. – mówi reżyserka. Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię” – dodaje.To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia dzielności i radzenia sobie z emocjami. Co oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? Co to znaczy radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? Czy chłopakom wolno płakać?

-----------------------

Tekst i reżyseria: Karolina Okurowska-Wabnic, scenografia, kostiumy, projekcje multimedialne: Sebastian Siepietowski, muzyka: Maria Kępisty, choreografia: Agnieszka Klotzer, korepetycje wokalne - Marzena Lamch-Łoniewska, asystentka reżysera: Sylwia Karczmarczyk, asystentka scenografa:Kinga Melka 

ZAPRASZAMY

20 marca 2024r. o godz. 17:30

Obsada:

Haruki - Mariusz Urbaniec 

Ayumi - Gabriela Bissinger (gościnnie)

Babcia - Czesława Monczka

Ludzie z wioski (Sachiko - Marta Honzatko, Youko - Małgorzata Marciniak, Kazuko - Sylwia Karczmarczyk, Misaki - Robert Rutkowski, Yoi - Sylwia Warmus, Mamoka - Gabriela Bissinger)

Wielka Lisica Zenko - Sylwia Warmus

Lisice Zenko: Małgorzata Marciniak, Marta Honzatko, Robert Rutkowski, Syliwa Karczmarczyk

Mekurabe: Małgorzata Marciniak, Marta Honzatko, Robert Rutkowski, Syliwa Karczmarczyk

Yuki Onna: Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak

Karpie: Marta Honzatko, Sylwia Karczmarczyk, Małgorzata Marciniak

Smok/tata - Robert Rutkowski

-------------------------

Inspicjent/sufler - Mariusz Korek

Plakat: Sebastian Siepietowski

------------------------

- Bajka dla widzów powyżej 6 r.ż, czas trwania: 70 min.


Galeria