Aktualności

Wina Kupidyna. Gościnnie Teatr Współczesny z Krakowa. 28 i 29 X. Komedia wysokoprocentowa. Ostatnie wolne miejsca!

Wina Kupidyna. Gościnnie Teatr Współczesny z Krakowa. 28 i 29 X. Komedia wysokoprocentowa. Ostatnie wolne miejsca!

Wina Kupidyna” to pogodna komedia o miłości. O miłości wszelakiej. Bohaterowie doświadczają miłości od pierwszego wejrzenia, ale także pokazują, że stara miłość nie rdzewieje. Mamy w tym spektaklu też miłość rodzicielską, miłość między rodzeństwem, miłość do tradycji, teatru, muzyki a nawet do... wina! Wszystkie te miłości przeplatają się wzajemnie tworząc wesołą fabułę, najeżoną dowcipami słownymi i sytuacyjnymi. W barwnych postaciach „Winy Kupidyna” widzowie mogą odnaleźć samych siebie, a także swoich najbliższych i przypomnieć sobie, że najistotniejsza w życiu jest miłość i że może ona przybierać wiele form.

„Wina Kupidyna” to autorski spektakl Jana Naturskiego (Seks po krakosku, Frida, Pojebajka), napisany specjalnie z myślą o aktorach Teatru Współczesnego w Krakowie. Bohaterowie tej sztuki skonstruowani są tak, by aktorzy jak najpełniej mogli popisać się poczuciem humoru i kreować charakterystyczne postaci. Dodatkowym smaczkiem jest gościnny udział w spektaklu Sylwii Warmus - aktorki Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jej talent komediowy i miasto, z którego do nas przybywa, są bardzo ważne dla fabuły „Winy Kupidyna”.

A jaka to fabuła? Cóż, jak każdy się pewnie domyśla:

Do nowego mieszkania pewnego bloku wprowadza się Alan- młody i atrakcyjny mężczyzna. Z miejsca kradnie on serca wszystkich mieszkańców. Wśród nich są także Grzesio i Lesio, wesoła para z długim stażem… Co jak co, ale takich sąsiadów Alan jeszcze w życiu nie miał!

 Gościnnie Teatr Współczesny z Krakowa

Zapraszamy 28 i 29 października 2023 r., godz. 16.00  i 19.00 (sobota, niedziela)

W spektaklu trwającym 1h10 min. występują aktorzy: Honorata Sokół, Sylwia Warmus (gościnnie), Paweł Brandys, Bartosz Jarzymowski, Jakub Ormaniec (gościnnie).


Scenariusz i reżyseria: Jan Naturski

Muzyka: Michał Szablowski oraz Zbigniew Hołdys ( słowa: Bogdan Olewicz)

Scenografia: Elżbieta Bień

Kostiumy: Agata Wierzbicka

Światło: Roman Skowronek

 

Galeria