Aktualności

Mikołajki w częstochowskim Teatrze z bajką "Roszpunka"

Mikołajki w częstochowskim Teatrze z bajką "Roszpunka"

Drodzy Widzowie!

Część z Was już pewnie wie, że zaplanowaliśmy w tym roku spektakle Mikołajkowe.

Niestety ogólna sytuacja i funkcjonujące wciąż obostrzenia, nie pozwalają nam na zorganizowanie akcji rozdawania paczek indywidualnie.

Jeśli korzystaliście już Państwo z możliwości wręczenia paczek przez Mikołaja, wiecie, że wiązało się to z całą logistyką, gromadzeniem ich najpierw w Dziale Promocji i  przekazywaniem ich z rąk do rąk.

Ponieważ dbamy o przestrzeganie limitów Widzów na spektaklach, a także o przestrzeganie zasad, jakie narzuciła nam sytuacja pandemiczna, jesteśmy zobowiązani zminimalizować ilość kontaktów między wszystkimi osobami przebywającymi w teatrze.

W tym roku będzie więc inaczej. 

Rezerwacje indywidualne

Mikołaj po spektaklu pojawi się na scenie, po to by złożyć dzieciom życzenia, podkreślić, że jest to wyjątkowy dzień i spotkanie. O przekazanie prezentów swoim pociechom, musicie Państwo zadbać sami.

Rezerwacje grupowe

Jeśli chodzi o spektakle adresowane dla grup szkolnych i przedszkolnych, planujemy przekazywanie prezentów w następujący sposób.

Paczki dla każdej grupy,  powinny być nieduże(symboliczne upominki) i zapakowane w jedno zbiorcze opakowanie, ozdobny worek lub karton.

Przygotowane w ten sposób, prosimy dostarczyć jak zwykle do Działu Promocji w dniu spektaklu(wejście od ulicy Jasnogórskiej).

Mikołaj po bajce będzie wyczytywał konkretne grupy, a wychowawca lub opiekun odbierze wszystkie paczki dla „swoich” dzieci.

Następnie cała grupa,  kierowana przez pracownika obsługi widowni i pomocnika Mikołaja, uda się w specjalnie wyznaczone w Foyer miejsce, aby rozdać paczki.

Oczywiście, jeśli wolicie, możecie Państwo rozdać dzieciom prezenty dopiero po opuszczeniu teatru.

Przepraszamy za niedogodności, ale z pewnością sami Państwo rozumiecie, że nowa codzienność generuje nowe zasady funkcjonowania.

W Teatrze zawsze najważniejsi byli, są i będą Widzowie, dlatego czekamy na spotkanie z Wami, mając nadzieję, że będziecie nas odwiedzać.

 Do zobaczenia 

 

ROSZPUNKA

Na motywach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów, adaptacjareżyseria – Robert Dorosławski, scenografia i kostiumy - Agata Pinkosz, muzyka – Michał WalczakMichał Rorat, współpraca scenograficzna - Stanisław Kulczyk

MUZYKA NA ŻYWO!  

Historię Roszpunki zna prawie każdy. Piękna dziewczyna o długich włosach, czarownica, która zamyka ją w wieży i młody książę, który się w niej zakochuje. Tym razem wszystko jednak wygląda inaczej. Czarownica chce oczarować jednego z jurorów w konkursie piosenki. Niestety jej skrzeczący głos nie zapewni jej wygranej, ale… przecież Roszpunka pięknie śpiewa!

Festiwal prowadzony przez przebojowego DJ’a Pokrakę to tylko początek zmian w bajce. Okazuje się bowiem, że ojciec Roszpunki jest sławnym gwiazdorem, a doktor leczący jej matkę potrafi przepowiadać przyszłość! Czarownica, by wygrać, nie cofnie się nawet przed oszustwem. Na szczęście miłość i tutaj w końcu zwycięży, ale jak to się stanie... zobaczcie sami!

Obsada: Roszpunka – Marta Honzatko, Matka – Iwona Chołuj, Ojciec (Sakramencki Kazek król rock’n’rolla) – Antoni Rot, Doktor (wróżbita, Polelum) – Waldemar Cudzik, DJ Pokraka – Adam Hutyra, Wiedźma (Arletta Bernadetta Wioletta Rezydencja) – Małgorzata Marciniak, Książę – Sebastian Banaszczyk, Giermek na emeryturze – Robert Rutkowski

 

Na spektakle  zapraszamy od 02 do 08 grudnia

 

Galeria