Aktualności

Proca on-line

Proca on-line
#mickiewicz #wsieci
PROCA on-line
Premiera spektaklu na kanale YouTube Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbędzie się 25 czerwca (czwartek) o godz. 19.00
Materiał będzie dostępny przez 24 h.
„To jest przedstawienie, które z buciorami włazi w duszę”
(Zuzanna Suliga, Gazeta Wyborcza Częstochowa)
Nikołaj Kolada, reżyseria i scenografia – André Hübner-Ochodlo, przekład- Jerzy Czech, muzyka – Adam Żuchowski, współpraca scenograficzna – Stanisław Kulczyk, asystent reżysera – Adam Hutyra, ruch sceniczny – Włodzimierz Kuca
To jest sztuka o kruchości ludzkiej psychiki. O wyborach rodem z tragedii szekspirowskich. O bólu duszy. O złamanym życiu. O brudzie ludzkiej egzystencji i o jej pięknie. To jest historia pewnej miłości. Miłości, która nie zna płci.
Nikołaj Kolada jest mistrzem w kreśleniu wyrazistych, pełnych życiowej prawdy portretów ludzi poobijanych przez los, których, podobnie jak bohaterów Procy, „boli dusza”. Kolada, nie tracąc nic z soczystości i dosadności swojego stylu, napisał piękną, głęboko poruszającą opowieść o uczuciu dwóch mężczyzn w świecie, w którym podobna relacja nie ma prawa istnieć.
„Lubię bulwersować publiczność, zawsze staram się wymyślić coś takiego, by otworzyła usta ze zdumienia.” (Nikołaj Kolada)
Obsada: Ilja – Adam Hutyra, Anton – Tomasz Włosok (gościnnie), Larysa – Iwona Chołuj
* Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia
Premiera teatralna –18 XII 2015 r. (scena kameralna)
Czas trwania spektaklu – 100 min.
fot. Piotr Dłubak
Więcej zdjęć na: www.teatr-mickiewicza.pl (zakładka: spektakle archiwalne)