Aktualności

Dzień Teatru Publicznego 16-22 maja 2020 r.

Dzień Teatru Publicznego 16-22 maja 2020 r.

16 maja 2020 - Dzień Teatru Publicznego

Od wielu lat w ramach tego święta, w polskich teatrach sprzedawane są bilety za grosze, by przypomnieć nam wszystkim, że teatr publiczny, dotowany z naszych podatków, jest ważny, potrzebny i nie do zastąpienia niczym innym. W tym roku świętujemy inaczej - wszyscy #CZEKAMY na powrót do żywego spotkania sceny i widowni. Jednocześnie nie rezygnujemy z podkreślania wagi teatru publicznego.

Koordynatorem Dnia Teatru Publicznego jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Częstochowski Teatr nie zapomina o swoich Widzach!

21 maja w ramach Dnia Teatru Publicznego będziecie mieli okazję zobaczyć spektakl online:

"Wesołe miasteczko”. Agnieszka Osiecka – piosenki ostatnie".
w reżyserii André Hübnera-Ochodlo

Emisja spektaklu już 21 maja o godz. 18.00 (link aktywny przez dobę
na kanale YouTube Teatru im. A. Mickiewicza
https://www.youtube.com/channel/UCW-FIavGv1XC5VSpydZiqnQ

Spektakl z udziałem Marcina Januszkiewicza - laureata Grand Prix  PPA we Wrocławiu!

Songi Agnieszki Osieckiej ze spektakli „Do dna”, „Darcie pierza”, „Wilki”, „Apetyt na śmierć”, "Nie żałuję"
Scenariusz, reżyseria – André Hübner-Ochodlo, muzyka: Ewa Kornecka, Przemysław Gintrowski, Zygmunt Konieczny, Jerzy Satanowski, aranżacje – Adam Żuchowski

Występują: Marta Honzatko, Waldemar Cudzik, Adam Hutyra, Marcin Januszkiewicz (gościnnie)
Zespół muzyczny: Michał Rorat (instrumenty klawiszowe), Krzysztof Paul (gitara), Sławek Koryzno (perkusja), Adam Żuchowski (kontrabas)

„I ja mam bardzo miłe miejsce w życiu. Od trzech lat związana jestem z małym teatrem Atelier w Sopocie. To teatr, który przypomina mi atmosferę STS. Prowadzi go André Hübner-Ochodlo. Sam śpiewa i …reżyseruje, ale przede wszystkim jest dla nas tym, kim dla STS był Jerzy Markuszewski. Teraz będę miała drugi dom w Sopocie, kupię mała jacht…”

„Dzięki André Hübnerowi-Ochodlo i młodym kolegom, podskoczyłam ponad „Okularników” czy „Niech żyje bal”. Weszłam w jakiś sen, surrealizm… Bardzo się cieszę, że współpracuję z tym teatrem … Szczerze wyznam, co czuję: to jest ten ostatni gwizdek. Nieskromnie dodam, że piosenkami do spektaklu „Apetyt na śmierć” wznosiłam się ponad wszystko, co dotąd w życiu zrobiłam. I To jest mój łabędzi śpiew. Ja nigdy w życiu nie myślałam, że zobaczę jakiś mur przed swoją głową. Każdy myśli, że tego muru nie ma, że nigdy nie umrze… Dałam wszystko z siebie.”

#dzienteatrupublicznego #instytutteatralny #teatrmickiewicza #czekamy #wesolemiasteczko #agnieszkaosiecka #teatrateier #czestochowa #sopot #andrehubnerochodlo