Aktualności

Andrzejki w Teatrze! Po spektaklach "Testosteron" zapraszamy na lampkę wina

ANDRZEJ SARAMONOWICZ - reżyser "Testosteronu"
Niestroniący od kontrowersji i ceniący sobie bezpośredniość. Reżyser, scenarzysta, dramaturg oraz komentator polskiej rzeczywistości. Obdarzony charyzmą oraz zdolnością przykuwania uwagi Andrzej Saramonowicz wykorzystuje siłę swojej magnetycznej osobowości zarówno w kinie, jak i w sztuce teatralnej.

Największym teatralnym sukcesem Andrzeja Saramonowicza jest Testosteron. Przez wiele lat był grany na licznych scenach w Polsce i za granicą, m.in.
w Czechach, Bułgarii, Estonii, Turcji czy na Słowacji. Niewątpliwy hit polskiego dramatu komediowego został przeniesiony na ekran, zdobywając tym samym Bursztynowego Lwa na XXXII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2007. O trumfie Testosteronu zadecydowały jego świadoma zabawa konwencjami, prowokacyjny sposób ukazywania postaci i soczyste dialogi. Jak zauważył Roman Pawłowski: „Sztuka Saramonowicza jest po prostu rewelacyjnie napisana, skrzy się od językowych dowcipów i nieustannie zaskakuje zwrotami akcji. Wbrew tytułowi, który sugeruje apoteozę męskości, jest to demontaż mitu macho.”

Na spektakle Andrzejkowe zapraszamy 30 listopada (sobota), godz. 19.00 oraz 01 grudnia (niedziela), godz.19.00

bilety w cenie: