Aktualności

Plebiscyt publiczności na częstochowski „Spektakl Sezonu”. Głosowanie do 30.06!

Plebiscyt publiczności na częstochowski „Spektakl Sezonu”. Głosowanie do 30.06!

„Spektakl Sezonu – teatr jeszcze bliżej”

Szanowni Państwo,

pierwszego czerwca 2019 roku rozpoczął się plebiscyt publiczności na najlepszy częstochowski „Spektakl Sezonu”. 

Na Państwa głosy czekamy od 1 do 30 czerwca 2019 r.

Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres spektaklsezonu@teatr-mickiewicza.pl

Głosować można również w Teatrze, wystarczy wypełnić specjalny kupon i wrzucić go do urny, która  jest umieszczona w holu kasowym Teatru.

W tym sezonie swój głos mogą Państwo oddać na jedno spośród następujących przedstawień:

 

 1. R. Dresser: „Poniżej pasa”, reżyseria – André Hübner-Ochodlo
 2. H. McCoy: „Czyż nie dobija się koni?”, reżyseria – Magdalena Piekorz
 3. „Bo to Polska właśnie” na podstawie „Wesela” S. Wyspiańskiego, reżyseria – Hanna Zbyryt
 4. T. Williams: „Nagle, zeszłego lata” , reżyseria- Krzysztof Knurek
 5. „Czechow- żarty z  życia”, reżyseria – Andrzej Bubień
 6. E. Ionesco: „Łysa śpiewaczka” – reżyseria – Andrzej Majczak
 7. T. Jansson: „Kometa nad Doliną Muminków”- reżyseria – Igor Gorzkowski
 8. H. Levin: „Sprzedawcy gumek”, reżyseria – Andrzej Bartnikowski
 9. M. Prześluga: „Stopklatka”, reżyseria – Agnieszka Baranowska
 10. „Wesołe miasteczko. Agnieszka Osiecka – piosenki ostatnie”, reżyseria – André Hübner-Ochodlo

Wyniki głosowania i tytuł zwycięskiego spektaklu zostaną ogłoszone na początku nowego sezonu artystycznego, podczas uroczystości wręczenia Nagrody Teatralnej Prezydenta Miasta Częstochowy. „Spektakl Sezonu” zostanie zaprezentowany publiczności w siedzibie Teatru im. Adama Mickiewicza na przełomie września i października 2019 roku, w symbolicznej cenie 1 zł brutto za bilet, pod hasłem „Spektakl Sezonu – Teatr jeszcze bliżej”.

„Spektakl sezonu” – plebiscyt publiczności

Regulamin

 1. W plebiscycie biorą udział spektakle własne Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, zwanego dalej „Teatrem” , prezentowane w siedzibie Teatru w danym sezonie artystycznym.
 2. Spośród spektakli prezentowanych w danym sezonie artystycznym aktorzy, pracownicy merytoryczni Działu Promocyjno – Literackiego oraz dyrekcja Teatru typują do plebiscytu 10 spektakli. W dziesiątce tej obligatoryjnie znaleźć się muszą wszystkie premiery danego sezonu artystycznego.
 3. Listę dziesięciu spektakli biorących udział w plebiscycie Teatr publikuje w swoich materiałach, na stronie internetowej (www.teatr-mickiewicza.pl) oraz na specjalnych planszach w  holu kasowym w terminie do 30 maja.
 4. Nie wyklucza się promocji plebiscytu w lokalnych mediach.
 5. Głosowanie publiczności na „Spektakl Sezonu” odbywa się od 1 do 30 czerwca drogą internetową przez specjalnie do tego utworzoną podstronę), mailową  (adres spektaklsezonu@teatr-mickiewicza.pl) lub przez wypełnienie kuponu i wrzucenie go do urny w holu kasowym Teatru.
 6. Każdy uczestnik  głosowania może oddać tylko jeden głos na jedno przedstawienie z listy spektakli biorących udział w plebiscycie, z zastrzeżeniem, że spełnienie tego kryterium weryfikowane jest przez Organizatora za pomocą informacji zawartych na specjalnym kuponie oraz poprzez weryfikację adresu e-mail, z którego został wysłany głos.
 7. Nad prawidłowym przebiegiem głosowanie oraz podliczeniem oddanych głosów czuwa trzyosobowa komisja powołana przez dyrektora Teatru.
 8. Ogłoszenie zwycięskiego spektaklu, zyskującego status „Spektakl Sezonu” odbywa się w początkiem kolejnego sezonu artystycznego, podczas uroczystości wręczenia Nagrody Teatralnej Prezydenta Miasta Częstochowy.
 9. Dany spektakl może być nagrodzony tylko raz.
 10. „Spektakl Sezonu” jest prezentowany publiczności w siedzibie Teatru na przełomie września i października , w cenie 1 zł brutto za bilet, pod hasłem „Spektakl Sezonu – teatr jeszcze bliżej”.
 11. Obsługę organizacyjną plebiscytu zapewnia Teatr im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

 

Galeria