Zespół

Agata Biziuk

Agata Biziuk-Brajczewska – reżyserka i dramatopisarka pochodząca z Białegostoku. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie na kierunku reżyserii oraz Historii Sztuki w perspektywie społecznej i politycznej (Collegium Civitas w Warszawie rok 2014).

Od września 2023 roku konsultantka programowo-artystyczna Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Finalistka konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2013 r.  Do tej pory stworzyła wiele docenianych i nagradzanych w całej Polsce spektakli, m.in. „Horror Vacui” (Teatr Nowy w Łodzi), „Prometeusz” (Walny Teatr koprodukcja z Teatrem Muzycznym w Gliwicach),  „Medium Rzeczy Pospolitych” (Teatr Krypta Szczecin), "Dr@cula. Vagina dentata" oraz “Konstelacje” (Teatr Polski w Poznaniu), ”Wariat i Zakonnica” (Teatr Rozrywki w Chorzowie), , "Shakespear" ( Teatr Dramatyczny w Białymstoku), “Opowieści o zwyczajnym Szaleństwie” oraz “Dom Widzących ducha” (Teatr im. St.I. Witkiewicza Zakopane), “Kalina” (Teatr Nowy w Poznaniu)."Babcia mówi pa pa" (Teatr Rampa Warszawa), "Skłodowska Radium Girl" (Teatr Warsawy w Warszawie) czy "Pekin" oraz "Noc Walpurgi" (Teatr Żydowski w Warszawie), „Grupa krwi” Anny Wakulik (Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie).

Po za działalnością teatralną zajmuje się także działalnością filmową, współpracowała z takimi studiami filmowymi jak: Chock-Pock, Movlab czy Andiamo.  Stworzyła teledyski m.in. do utworów "Józiu" Zespołu Zerova (scenariusz , reżyseria, montaż), "Megaloman" Zespołu Chorzy na Odrę  (scenariusz, reżyseria, montaż),  "Karta dla nieznajomej" zespołu Dagadana (s konsultacja reżyserska), “Czekam” “Bałtyk”  Mgły (scenariusz, reżyseria). Jest absolwentką  reżyserii filmowej Wajda School&Studio w programie Studio Prób pod opieką Wojciecha Marczewskiego.

Realizuje zwykle przedstawienia oparte na własnych tekstach lub dokonuje daleko posuniętych adaptacji. Jej spektakle były wielokrotnie nagradzane m.in. Świadectwem Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego przyznawanym przez Polski Ośrodek ASSITEJ.