Zespół

Marek Ślosarski

Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracował w Teatrach: Rozrywki w Chorzowie, Polskim w Bielsku-Białej, Śląskim w Katowicach, Powszechnym w Łodzi.

Jako aktor etatowy najdłużej był związany z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, z którym współpracuje do dziś jako aktor gościnny. W latach 2003-2006 był zastępcą dyrektora częstochowskiej sceny. W czterdziestoletnim dorobku artystycznym ma imponującą liczbę ról, zarówno teatralnych, jak i filmowych. Zagrał m.in. w spektaklach: „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza i „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego w inscenizacji Adama Hanuszkiewicza, „Czekając na Godota” Samuela Becketta w reżyserii Antoniego Libery, „Iwona, księżniczka Burgunda” Witolda Gombrowicza w reżyserii Katarzyny Deszcz, „Czarna komedia” Petera Shaffera, „Prawda” Floriana Zellera w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Na przestrzeni ostatnich lat stworzył role w spektaklach w Teatrze Mickiewicza: „Czyż nie dobija się koni?” Horaca Mc Cooya w reżyserii Magdaleny Piekorz, „Testosteron” autorstwa i w reżyserii Andrzeja Saramonowicza, „Cudowna terapia” Daniela Glattauera w reżyserii Tomasza Mana, „Mały Książę. Opowieść” Antoine de Saint-Exupéry’ego w adaptacji i reżyserii Agnieszki Baranowskiej, „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Joanny Drozdy.

W częstochowskim Teatrze wyreżyserował m.in. „Skandal w rodzinie” – spektakl z piosenkami (premiera w grudniu 2022 roku) i „Seks dla opornych” Michele Riml (premiera w lutym 2024 roku).

Od wielu lat realizuje spektakle z młodzieżą i dorosłymi, współpracując zarówno z częstochowskim Teatrem, jak i częstochowskimi szkołami średnimi.

Zagrał w filmach: „Darmozjad polski” w reżyserii Łukasza Wylężałka, „Odwróceni”, „Triumf ducha” (USA), „Ki” oraz serialach: „Marion du Faouët – Królowa złodziei” (pol.-fr.) „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia” i innych.

Jest trzykrotnym zdobywcą „Złotej Maski”, nagrody teatralnej województwa śląskiego. W 2021 roku został uhonorowany Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

 

Aktora obecnie można zobaczyć w następujących spektaklach: