Zespół

Adam Machalica

Adam Machalica – rocznik 1986. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończył w 2017 roku. Związany z poznańskim teatrem alternatywnym Korporacja Teatralna, gdzie występował w „Miłości Fedry” Sary Kane jako Hipolit (2006), Chaim w „Astmie” wg. Etgara Kereta (2008) oraz jako Oburzony w „Utopii” (2013) w reżyserii Andrzeja Pakuły.

Na zawodowej scenie debiutował jako Horacy w „Hamlecie” W. Shakespeara w reżyserii André Hübnera-Ochodlo w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie (2014). W tym samym roku wystąpił w spektaklu dyplomowym IV roku „Idiota” wg. F. Dostojewskiego w reżyserii Mai Komorowskiej. Rok później w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie przedstawiał rolę Talliena w „Thermidorze” S. Przybyszewskiej w reżyserii Edwarda Wojtaszka. Na roku dyplomowym wystąpił w „Farsie na trzy sypialnie” w reżyserii Anny Seniuk i „Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie” P. Zelenki w reżyserii Marcina Hycnara.

Brał udział w czytaniach performatywnych w Teatrze Polskim w Poznaniu m.in. „Hidżra” w reżyserii Michała Kmiecika oraz „Normalne serce” w reżyserii Mike’a Urbaniaka (2017).

W 2010 roku wziął udział w 3 edycji telewizyjnego show „Mam Talent", gdzie zaprezentował szerokiej publiczności swoje umiejętności gry na harmonijce ustnej. Od 2014 koncertuje z zespołem Piotra Machalicy w programie „Recital na 25-lecie... Bynajmniej".

Aktora obecnie można zobaczyć w następujących spektaklach:

- Tretyn:"Testosteron", scenariusz i reżyseria - Andrzej Saramonowicz

- Dr Cukrowicz: "Nagle, zeszłego lata", Tennessee Williams, reż. Krzysztof Knurek

- Robert Syverten: "Czyż nie dobija się koni?", Horace McCoy, reż. Magdalena Piekorz

- Dobek: "Poniżej pasa", Richard Dresser, reż. André Hübner-Ochodlo

- Kapitan Strażaków: "Łysa śpiewaczka" E. Ionesco, reż. Andrzej Majczak

- Andriej Szypuczyn: "Czechow: żarty z życia" wg A. Czechowa, reż. Andrzej Bubień

- Wojtek: "Stopklatka" Maliny Prześlugi, reż. Agnieszka Baranowska