COVID-19

Nowe zasady udziału w wydarzeniach teatru.

Oświadczenie do pobrania

Szanowni Państwo,

prosimy o zapoznanie się z najnowszym komunikatem dotyczącym zmian w restrykcjach epidemicznych.  

Od 15 grudnia b.r. Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie na widowni obowiązuje limit 30% miejsc ogólnodostępnych. Z ograniczeń dostępności miejsc wyłączone są osoby w pełni zaszczepione. Zakup biletów ponad limit możliwy jest jedynie dla osób, które złożą pisemne oświadczenie, że są zaszczepione przeciw COVID-19 i przy wejściu do Teatru okażą tzw. paszport covidowy. 

Przekroczenie limitów sprzedanych miejsc na spektaklach może być możliwe dla osób zaszczepionych, ale tylko, gdy organizator wydarzenia wykaże, że weryfikuje certyfikaty covidowe.

Zakupu biletu z oznaczeniem Z (osoba zaszczepiona) można dokonać w kasie Teatru. Osoba kupująca bilet wypełnia oświadczenie, w którym potwierdza, że jest w pełni zaszczepiona przeciwko COVID -19 i posiada certyfikat szczepienia, który okaże przy wejściu do teatru na spektakl. Nie ma możliwości zakupu kilku biletów na jedno oświadczenie, dotyczące szczepienia przeciw COVID-19. 

Państwa danych zapisanych w oświadczeniach nie będziemy gromadzić. 

Osoby, które są niezaszczepione oraz osoby, które nie udzielą informacji w oświadczeniu, zostaną wliczone w limit 30% miejsc ogólnodostępnych. Jeśli okaże się, że na danym spektaklu limit zostanie przekroczony, osoby, które się w nim nie zmieściły, nie będą mogły być wpuszczone na przedstawienie. 

Zwrot za bilety nie będzie przysługiwał Widzom, którzy zakupili bilet z oznaczeniem Z (osoba zaszczepiona), w oświadczeniu zapewnili o pełnym szczepieniu przeciw Covid-19, natomiast przy wejściu do Teatru odmówili okazania tzw. paszportu covidowego.

Oświadczenie można wydrukować, wypełnić oraz przekazać obsłudze widowni przed spektaklem. Istnieje możliwość uzupełnienia deklaracji na miejscu w budynku Teatru.

Załącznik Nr 4

Do Zarządzenia Dyrektora Teatru Nr T.0131.26.2020

z dnia 4 września 2020 roku

 

Procedury korzystania przez Widzów z oferty Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w okresie epidemicznym.

1. Teatr udostępnia publiczności 50% miejsc na widowni Sceny dużej i Kameralnej. Dla zachowania bezpiecznego dystansu pomiędzy widzami, przed spektaklem obsługa widowni ma prawo wskazać uczestnikowi inne miejsce niż widnieje na bilecie.

2. Wszyscy uczestnicy spektakli w Teatrze zobowiązani są do:

  • zasłaniania nosa i ust przy pomocy maseczki ochronnej, zapewnionej we własnym zakresie, przez cały czas przebywania na terenie teatru (również w czasie przedstawienia);
  • dezynfekcji rąk przed wejściem (pojemnik z preparatem dezynfekującym znajduje się w holu kasowym);
  • zachowania dystansu społecznego zwłaszcza w kolejce do kasy biletowej oraz przy wejściach na widownię.

3. Prosimy o wcześniejsze przybycie do Teatru, tak aby bezkolizyjnie zajmować wyznaczone miejsca. Publiczność będzie zapraszana na widownię na 30 minut przed rozpoczęciem przedstawienia.

4.  Zachęcamy do korzystania ze zdalnych kanałów łączności z kasą biletową i innymi działami Teatru, w tym z portalu rezerwacji i sprzedaży biletów on-line.

5. Bilety zakupione na przeniesione spektakle zachowują ważność, ale nie gwarantują zajęcia miejsca, którego numer widnieje na bilecie. Osoby pragnące wykorzystać niezrealizowane bilety, proszone są o wcześniejszy kontakt z kasą biletową lub działem promocyjno-literackim w celu ewentualnego zwrotu biletów, ustalenia dostępnego terminu przedstawienia i wskazania nowych miejsc na widowni (pod warunkiem ich dostępności).

Teatr im. Adama Mickiewicza, aktualne informacje dotyczące uczestnictwa widzów w spektaklach

w związku z epidemią.

01 grudnia 2021

 

Od 1 grudnia 2021 r. w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie obowiązuje limit 50% miejsc na widowniach scen. Z ograniczeń zakupu biletów wyłączone są osoby zaszczepione, dlatego w Teatrze możliwy jest zakup biletów ponad ten limit dla osób, które dobrowolnie złożą oświadczenie, że są zaszczepione przeciw COVID- 19.

Zakupu biletu można dokonać w Kasie Teatru. Osoba kupująca bilet wypełnia oświadczenie,

w którym potwierdza, że jest w pełni zaszczepiona przeciwko COVID -19 i posiada certyfikat szczepienia, który okaże uprawnionym służbom w razie kontroli podczas pobytu w Teatrze.

Nie ma możliwości zakupu kilku biletów na jedno oświadczenie dotyczące szczepienia przeciw

COVID-19

 

Bilety z certyfikatem szczepienia będą wprowadzane na spektaklach, na których frekwencja może przekroczyć dopuszczalne limity.

Zarządzenie Nr T.0131.28.2021

Dyrektora Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie

z dnia 1 grudnia 2021  roku

 

Dotyczy: organizacji teatralnej akcji pod nazwą „Mikołajki w Teatrze” oraz innych spektakli w grudniu 2021 wg aktualnych obostrzeń pandemicznych

 

 

W związku z trwającym stanem pandemii Covid-19, w trosce o bezpieczeństwo widzów, aktorów i pozostałych pracowników teatru oraz zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i administracji państwowej z dniem 1 grudnia 2021 roku zarządzam, co następuje:

  1. Nie odwoływać akcji „Mikołaj w Teatrze” mimo ograniczenia miejsc na widowni do 50% (limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych).
  2. Podtrzymać wszystkie środki bezpieczeństwa przy ww. akcji wprowadzone Zarządzeniem Dyrektora Teatru Nr 0131.25.2021 z dnia 18 października 2021 roku.
  3. Zarządzam przyjmowanie paczek szkolnych przez pracowników działu promocyjno-literackiego jedynie przez wejście administracyjne teatru (hol przy portierni) z niezwłocznym ich transportem w okolice sceny.  
  4. Na spektaklach w ramach ww. akcji oraz innych przedstawieniach grudniowych utrzymać ograniczenia miejsc na widowni zgodnie z obowiązującymi limitami administracyjnymi tj.50% widowni + osoby w pełni zaszczepione, wg następujących procedur:

a/ 50% miejsc na widowni dopuszczonych do wolnej sprzedaży

b/ pozostałe miejsca jedynie dla widzów, którzy wypełnią stosowne oświadczenie o zaszczepieniu wraz z deklaracją ewentualnego pokazania certyfikatu obsłudze widowni przy wejściu do teatru