Bezpieczni w Teatrze

Załącznik Nr 4

Do Zarządzenia Dyrektora Teatru Nr T.0131.26.2020

z dnia 4 września 2020 roku

 

Procedury korzystania przez widzów z oferty Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w okresie epidemicznym

1. Teatr udostępnia publiczności 96 miejsc na widowni sceny dużej. Dla zachowania bezpiecznego dystansu pomiędzy widzami, przed spektaklem obsługa widowni ma prawo wskazać uczestnikowi inne miejsce niż widnieje na bilecie.

2. Wszyscy uczestnicy spektakli w Teatrze zobowiązani są do:

  • zasłaniania nosa i ust przy pomocy maseczki ochronnej lub przyłbicy zapewnionej we własnym zakresie przez cały czas przebywania na terenie teatru (również w czasie przedstawienia)
  • dezynfekcji rąk przed wejściem (pojemnik z preparatem dezynfekującym znajduje się w holu kasowym)
  • zachowania dystansu społecznego zwłaszcza w kolejce do kasy biletowej oraz przy wejściach na widownię.

3. Prosimy o wcześniejsze przybycie do Teatru, tak aby bezkolizyjnie zajmować wyznaczone miejsca. Publiczność będzie zapraszana na widownię na 30 minut przed rozpoczęciem przedstawienia.

4.  Zachęcamy do korzystania ze zdalnych kanałów łączności z kasą biletową i innymi działami Teatru, w tym z portalu rezerwacji i sprzedaży biletów on-line.

5. Bilety zakupione na przeniesione spektakle zachowują ważność, ale nie gwarantują zajęcia miejsca widniejącego na bilecie. Osoby pragnące wykorzystać niezrealizowane bilety proszone są o wcześniejszy kontakt z kasą biletową lub działem promocyjno-literackim w celu ewentualnego zwrotu biletów, ustalenia dostępnego terminu przedstawienia i wskazania nowych miejsc na widowni (pod warunkiem ich dostępności).