Tango FM
O spektaklu
„TANGO FM” to spektakl muzyczny, w którym główną rolę grają polskie tanga
Wachlarz repertuarowy rodzimych twórców jest
Scenariusz oparty jest we fragmentach na podstawie manuskryptu książki Piotra Flataua „Poezja tanga argentyńskiego”. Autorem polskich tekstów tang argentyńskich: “Una emoción” (Drgnienie emocji) , „Pena Mulata”, „El último organito” (Ostatni kataryniarz), „Veredas de Buenos Aires” (Chodniki Buenos Aires) , “Yo no sé qué me han hecho tus ojos” (Nie wiem co twoje oczy uczyniy ze mną) jest Piotr J. Flatau, © 2013-2014.
Premiera - 3 V 2014 r.
Czas trwania spektaklu: 90 min.
Bolesław Leśmian
TANGO
Ogień nasturcji – w ślepiach kota.
Chce ginąć… I już zginął.
Mgły czujnej wokół ciał zabiegi.
Łódź, co odpływa w nic – ze złota!
Żal – i liliowe brzegi.
Suńmy się ruchem dwóch gondoli,
Nie patrząc w lśniące dno podświatów –
Niepokojeni z własnej woli
Tajemną wiedzą kwiatów.
W zwierciadłach – świateł piętrowanie,
A w szybach – zmrok posępny –
I nieustanne zanurzanie
Stopy w ten dźwięk następny.
A dźwięki z tańcem snując zmowę,
Mgławieją – byle mgławieć.
Tango bezwiednie purpurowe
Zaczyna – niechcąc błękitnawieć…
Stopę, co szuka mgły wygodnej,
Ostatni dźwięk wyminął
I niezużyty – i swobodny
Chce ginąć… I już zginął.
Galeria
Obsada
A także:
- Robert Dorosławski
- Inga Pilchowska (gościnnie)
Zespół muzyczny w składzie:
- Michał Rorat – piano
- Arek Krupa – skrzypce
- Marcin Lamch – kontrabas
- Sebastian Ruciński – gitara