Polowanie na łosia

O spektaklu

komedia romantyczna... o mordowaniu

Michał Walczak jest jednym z najciekawszych dramaturgów młodego pokolenia. Jego sztuki z powodzeniem realizowane są w teatrach na terenie całej Polski ( Narodowy, Polonia, Montownia w Warszawie; Stary w Krakowie, Horzycy w Toruniu....) Bohaterami większości jego dramatów są rówieśnicy autora. Sam Walczak zamiast „dramaturgia pokolenia" woli określenie „dramat inicjacyjny": – Inicjacja w dorosłość jest bardzo ważna i dotyczy nie tylko pokolenia 30-latków. Ta trzydziestka jest raczej symboliczna – to próg. Ale nie chodzi tu o diagnozę bolączek pokoleniowych, ale raczej o kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i rytuał przejścia, który temu towarzyszy.

„Polowanie na łosia" to czarna komedia; humor przeplata się z grozą, groteska z realizmem. Walczak żongluje konwencjami. Znakomicie łączy różne style i gatunki. To opowieść o lękach, frustracjach i zagubieniu młodego człowieka – podana w niebanalny, metaforyczny sposób.

Bohaterowie „Polowania na łosia" – Eliza i Konrad postanawiają się zaręczyć, z tej to okazji przygotowują kolację dla rodziców. W szczegółach ustalają scenariusz uroczystości – „podług odwiecznego rytuału". Nerwową atmosferę potęguję przybycie byłego kochanka Elizy – Jarosława Pasta. Wybucha gwałtowna awantura, która kończy się.... próbą (?) morderstwa. Ale to dopiero początek ciągu nieprzewidywalnych zdarzeń...

Tak oto wygląda ta współczesna komedia - nie dość, że czarna to jeszcze romantyczna. Niejednoznaczna, niebanalna, słodko - gorzka!

Premiera - 4 XI 2011 r.

Prawa do sztuki reprezentuje Agencja Panga - Pank

Galeria

plakat Polowanie na łosia

Szczegóły

Reżyseria Marek Warnitzki

Reżyseria:
Marek Warnitzki

Scenografia:
Stanisław Kulczyk

Muzyka:
Marcin Lamch

Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do stopki
Ułatwienia dostępu
Kolory
Skalowanie treści
Dodatkowe