Piaskownica

O spektaklu

Każdy pamięta swoją piaskownicę. Gdzieś na osiedlu, między blokami - na placu zabaw znalazło się jakieś miejsce na taczkę piasku. Budowało się zamki, lepiło z foremek babki i sypało się po oczach. Mama miała pretensję, że przynosiło się we włosach tonę piasku. Czasami ktoś obcy wszedł do piaskownicy. Trzeba mu było oddać trochę miejsca. Na początku nas denerwował i robiło się wszystko, żeby poszedł. Ale po jakimś czasie zaczęło się razem lepić, wygłupiać i dzielić cukierkami. Wieczorami nie chciało się w ogóle wracać do domu. Któregoś dnia nie było już tego kogoś z kim chcieliśmy się bawić. Przeniósł się na inne osiedle, czy do innego miasta.

Aż pewnego dnia przestaliśmy wchodzić do piaskownicy.

Debiutancka sztuka Michała Walczaka znakomicie, z wyczuciem i prostotą oddaje opis pierwszej miłości.

Recenzenci napisali:
" Spektakl jest prawdziwy i niepowtarzalny - bardzo dobry i przede wszystkim inny teatr" (Rafał Jasiński)
" W spektaklu gra dwoje aktorów. Oboje znakomicie wywiązali się ze swoich zadań." (Tadeusz Piersiak)

Szczegóły

Reżyseria Tomasz Man

Autor sztuki:
Michał Walczak

Reżyseria:
Tomasz Man

Scenografia:
Magdalena Gajewska

Opracowanie muzyczne Near:
White Stripes

Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do stopki
Ułatwienia dostępu
Kolory
Skalowanie treści
Dodatkowe