Amazonia

O spektaklu

 Michał Walczak, twórca "Piaskownicy", "Pierwszego razu" i „Polowania na łosia” wrócił na częstochowską scenę, tym razem, jako autor znakomitej komedii   pt. „Amazonia". 

Czy macie Państwo ochotę wyjechać z nami do Amazonii? A może chcielibyście podejrzeć kulisy powstawania spektaklu offowego lub  dowiedzieć się jak powstaje serial? Albo… poznać osobiście Jurka – reżysera – który swoim aktorom każe grać „z trzewi”, a także pozostałych bohaterów, egzystujących w dżungli artystycznego show biznesu? Jeżeli tak, zapraszamy do naszego Teatru…

„Amazonia” to sztuka opowiadająca o zderzeniu marzeń z rzeczywistością, rozgrywająca się w środowisku artystów. Bohaterowie walcząc z poczuciem niespełnienia uciekają w świat konsumpcji i pieniędzy.

Michał Walczak o Amazonii:  Podczas pisania przeżywałem dylematy podobne do dylematów bohaterów sztuki, szarpiących się między fantazjami o wielkiej sztuce a prozą życia, rachunkami a pokusą pracy w serialu, czyli wszystkim, czego doświadcza większość absolwentów szkół teatralnych kilka lat po ukończeniu studiów.  Moje lęki stały się ich obsesjami, ich słabości stały się moimi. Polubiłem w nich też radość życia mimo przeciwności i kryzysów. W "Amazonii" najbardziej lubię właśnie tę wolę walki o ciekawsze, pełniejsze życie. Apetyt na dzikość.


Premiera
- 27 kwietnia 2013 r. (scena kameralna)

Galeria

Obsada

A także:

Sebastian Banaszczyk w roli Jurka

plakat Amazonia

Szczegóły

Reżyseria Tomasz Man

Autor sztuki:
Michał Walczak

Reżyseria, opracowanie muzyczne:
Tomasz Man

Scenografia:
Anetta Piekarska – Man

Asystent reżysera:
Teresa Dzielska 

Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do stopki
Ułatwienia dostępu
Kolory
Skalowanie treści
Dodatkowe