Tango

Tango

O spektaklu

PREMIERA! 

Premiera „Tanga” odbyła się w 1965 r. na kilka lat przed polskim marcem, paryskim majem i festiwalem Woodstock. Sławomir Mrożek przeczuł, że nadchodzi czas, w którym młodość głośno zabierze głos w sprawach kultury, polityki czy gospodarki. W swoim dramacie konflikt porządku i chaosu przedstawił pokoleniowo, jednak to – paradoksalnie – najmłodsze pokolenie postawił  na straży tradycji.

Sześćdziesiąt lat później już po raz trzeci na częstochowskiej scenie pojawią się pytania o granice, które wyznacza nam kultura i społeczeństwo. Symbole się zmieniają, jednakże wciąż sprawdzamy, czy istniejący status quo jest wynikiem naturalnych ludzkich potrzeb czy efektem naszych obaw i uprzedzeń.

 

TANGO

Premiera - 25 X 2025 r.

Recenzja Piotra Zaremby:

https://e-teatr.pl/udane-tango-w-czestochowie-mlodzi-ofiarami-szalenstwa-swiata-63241

Galeria

Obsada

plakat Tango

Szczegóły

Reżyseria Jarosław Tumidajski

Autor sztuki:
Sławomir Mrożek

Reżyseria i opracowanie muzyczne:
Jarosław Tumidajski

Scenografia:
Katarzyna Kornelia Kowalczyk

Kostiumy:
Krystian Szymczak

Światło:
Katarzyna Łuszczyk

Asystentka scenografki:
Hanna Grodner

Asystent reżysera:
Andrzej Rospondek 

Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do stopki
Ułatwienia dostępu
Kolory
Skalowanie treści
Dodatkowe