Spektakle

Jak zostać smokiem?

reżyseria Karolina Okurowska-Wabnic

Bajka japońska

 

Spektakl dla młodych i dorosłych wielbicieli baśni i kultury japońskiej, a także dla tych, którzy o nich wiedzą jeszcze niewiele, dla wszystkich tych, którzy w Teatrze poszukują dobrych i pozytywnych emocji!

Zapraszamy na bajkę japońską, którą napisała i zrealizowała Karolina Okurowska-Wabnic.

O warstwę wizualną zadbał Sebastian Siepietowski, odpowiedzialny nie tylko za scenografię i kostiumy, ale także projekcje multimedialną, która będzie, dopełnieniem narracji prowadzonej przez aktorów na scenie. Muzykę do spektaklu tworzy Maria Kępisty, a choreografię Agnieszka Klotzer.

 

Na scenie występuje ośmioro aktorów, którzy wcielają się w kilkanaście postaci. W roli Ayumi, debiutująca na naszej scenie, Gabriela Bissinger, absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie.

Jak zostać smokiem to opowieść, której wątki są zainspirowane japońskimi baśniami, wierzeniami, a także filozofią” – mówi reżyserka. „Wszystkie znane i szeroko wykorzystywane w kulturze japońskiej motywy łączą się w jedną historię” – dodaje. To historia Harukiego – chłopca, który wyrusza w pełną przygód podróż, aby odnaleźć swojego tatę. Fabuła koncentruje się wokół znaczenia dzielności i radzenia sobie z emocjami. Co oznacza być dzielnym? Czy emocje trzeba tłumić? Co to znaczy radzić sobie z emocjami? Czy płacz to coś złego? Czy chłopakom wolno płakać?

 

PREMIERA: 18 listopada 2023

Czas trwania: 60 minut (bez przerwy)


Tekst i reżyseria – Karolina Okurowska-Wabnic, scenografia, kostiumy, projekcje multimedialne – Sebastian Siepietowski, muzyka – Maria Kępisty, choreografia – Agnieszka Klotzer, korepetycje wokalne – Marzena Lamch-Łoniewska, asystentka reżysera – Sylwia Karczmarczyk, asystentka scenografa – Kinga Melka, inspicjent/sufler – Mariusz Korek

 

Obsada

 

Plakat – Sebastian Siepietowski


Spektakl bierze udział w 30. Ogólnopolskim Konkursie Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
Logo OKnWPSW
20 lat IT
MKiDN