Spektakle

Koncert Muniek i Przyjeciele

reżyseria

Koncert w częstochowskim Teatrze będzie częścią wyjątkowej trasy Muniek i Przyjaciele, akustycznej odsłony koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji T. Love.
W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek “Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna.


„Nie planujemy żadnego nowego albumu, ani projektu. Po prostu chcemy sobie na luzie pograć w nieco mniejszych, kameralnych salach. Program koncertów będzie wypadkową różnych moich projektów artystycznych, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych. Przedstawimy także kilka nowych pomysłów”, mówi Muniek Staszczyk

Zapraszamy 09 listopada 2018 r.

Tylko jeden koncert!

bilety: parter- 60 zł, balkon- 50 zł

Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tu ukończył IV LO im. Henryka Sienkiewicza. Kilka lat później został absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję.
W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to "Garaż" (1984), "IV LO" (1985) i "Autobusy i tramwaje" (1988).
W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on. Udzielał się także m.in. w formacjach Szwagierkolaska i Paul Pavique Movement.
Fot. Robert Baka/Warner Music Poland