Aktualności

Mikołajki w Teatrze od 2 do 8 grudnia. Ostatnie wolne miejsca!

Mikołajki w Teatrze od 2 do 8 grudnia. Ostatnie wolne miejsca!

W tym roku z okazji Mikołaja proponujemy bajkę „Gałganiarz i Patyczek” w reżyserii Dariusza Wiktorowicza.

Podkreślamy, że tradycją naszego Teatru jest specjalna, baśniowa oprawa każdego ze spektakli granych z okazji Mikołaja. Po każdym przedstawieniu dzieci spotykają się ze Śnieżynkami, z  Mikołajem i otrzymują prezenty, przygotowane ( i dostarczone wcześniej do Teatru) przez rodziców lub organizatorów wydarzenia. Spotkanie z Mikołajem objęte jest ceną biletu na przedstawienie.   

 

Terminy przedstawień:

Sobota, 02 grudnia 17 r. godz.10:30 i godz. 18.00 

Niedziela, 03 grudnia 17 r. , godz.10.30  i godz.15.30

Koszt biletów - bilety w jednej cenie - 28 zł (dzieci do lat 3 mogą zajmować miejsce u opiekuna na kolanach z dopłatą 5 zł)

Bajki szkolne gramy od 04 do 08 grudnia w godzinach dopołudniowych

 bilety w cenie - 23 zł (opiekunowie -1 zł)

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem puli miejsc dla Pracowników i ich Rodzin lub organizacją spektaklu zamkniętego, uprzejmie prosimy o kontakt z Biurem Promocyjno-Literackim Teatru, tel. (34) 372 33 27 (47) , Kasa Teatru 372 33 06

Przyjmujemy również rezerwacje indywidualne

GAŁGANIARZ I PATYCZEK

Autor scenariusza, Robert Dorosławski, rozbudował opowieść o nowe wątki i postaci, napisał piosenki, do których muzykę skomponował Michał Makulski. Powstała bajka, która w piękny i poetycki sposób mówi o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła. Akcja rozgrywa się w mieście, a może w małym miasteczku, z całym jego pięknym i ubogim anturażem: zaułkami, piwniczymi izbami, gospodą. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie. Podczas samotnej wędrówki Patyczek spotyka złego Gałganiarza, Złodziejaszków, Czarnoksiężnika, Zegarmistrza i zaczarowaną Papugę. Przeżywa mnóstwo niebezpiecznych przygód. Czy uczciwość i dobre serc Patyczka pomogą mu w znalezieniu rodziny? Czy Gałganiarz, który za sprawą czarów stanie się bogaty, będzie w końcu szczęśliwy? Jak skończy się ta historia, nie zdradzimy, aby nie popsuć teatralnej zabawy.          

Robert Dorosławski na motywach opowiadań Włodzimierza Perzyńskiego, reżyseria – Dariusz Wiktorowicz, scenografia i kostiumy – Barbara Wójcik-Wiktorowicz, muzyka – Michał Makulski, choreografia - Arkadiusz Buszko, korepetycje wokalne – Marzena Lamch - Łoniewska