Aktualności

SPOTKANIE Z POLICJANTEM! Zapraszamy 19 października po bajce „Roszpunka”

SPOTKANIE Z POLICJANTEM!  Zapraszamy 19 października po bajce „Roszpunka”

We wtorek, 17 października o godz. 11.00 oraz we wtorek, 31 października o godz. 10.00 zaprezentujemy przedstawienie „Roszpunka” w reż. Roberta Dorosławskiego. Po spektaklach, nasi najmłodsi widzowie będą mieli okazję uczestniczyć  w spotkaniu z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Podczas krótkiej prelekcji, dzieci będą mogły dowiedzieć się jak zachować bezpieczeństwo na drodze oraz jak rozpoznać ewentualne zagrożenia.

INFORMACJE I ZAMÓWIENIA: (34) 372 33 27 (47)

ZAPRASZAMY!

19.10 (wtorek), godz 10.00

Bilety w cenie 20 zł!

ROSZPUNKA

Na motywach baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów, adaptacja, reżyseria – Robert Dorosławski, scenografia i kostiumy - Agata Pinkosz, muzyka – Michał Walczak, Michał Rorat, współpraca scenograficzna - Stanisław Kulczyk

MUZYKA NA ŻYWO!  Muzyka na żywo !  Michał Rorat - fortepian, Michał Walczak - gitara

Częstochowski Teatr sięga po kolejną baśń braci Grimm!

Historię Roszpunki zna prawie każdy. Piękna dziewczyna o długich włosach, czarownica, która zamyka ją w wieży i młody książę, który się w niej zakochuje. Tym razem wszystko jednak wygląda inaczej. Czarownica chce oczarować jednego z jurorów w konkursie piosenki. Niestety jej skrzeczący głos nie zapewni jej wygranej, ale… przecież Roszpunka pięknie śpiewa!

Festiwal prowadzony przez przebojowego DJ’a Pokrakę to tylko początek zmian w bajce. Okazuje się bowiem, że ojciec Roszpunki jest sławnym gwiazdorem, a doktor leczący jej matkę potrafi przepowiadać przyszłość! Czarownica, by wygrać, nie cofnie się nawet przed oszustwem. Na szczęście miłość i tutaj w końcu zwycięży, ale jak to się stanie... zobaczcie sami!

Obsada: Roszpunka – Marta Honzatko, Matka – Iwona Chołuj, Ojciec (Sakramencki Kazek król rock’n’rolla) – Antoni Rot, Doktor (wróżbita, Polelum) – Waldemar Cudzik, DJ Pokraka – Adam Hutyra, Wiedźma (Arletta Bernadetta Wioletta Rezydencja) – Małgorzata Marciniak, Książę – Sebastian Banaszczyk, Giermek na emeryturze – Robert Rutkowski 

czas trwania spektaklu : 1 h, 10 minut (bez przerwy)

 

Galeria