Aktualności

Gałganiarz i Patyczek. Bajka w ramach ferii w mieście!

Gałganiarz i Patyczek. Bajka w ramach ferii w mieście!

Przedstawienie oparte na motywach dwóch opowiadań znakomitego powieściopisarza i  dramaturga okresu Młodej Polski Włodzimierza Perzyńskiego.

Robert Doroslawski Na motywach opowiadań Włodzimierza Perzyńskiego, reżyseria – Dariusz Wiktorowicz, scenografia i kostiumy – Barbara Wójcik-Wiktorowicz, muzyka – Michał Makulski, choreografia - Arkadiusz Buszko, korepetycje wokalne – Marzena Lamch-Łoniewska

Autor scenariusza, Robert Dorosławski, rozbudował opowieść o nowe wątki i postaci, napisał piosenki, do których muzykę skomponował Michał Makulski. Powstała bajka, która w piękny i poetycki sposób mówi o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła.

Akcja rozgrywa się w mieście, a może w małym miasteczku, z całym jego pięknym i ubogim anturażem: zaułkami, piwniczymi izbami, gospodą. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie. Podczas samotnej wędrówki Patyczek spotyka złego Gałganiarza, Złodziejaszków, Czarnoksiężnika, Zegarmistrza i zaczarowaną papugę. Przeżywa mnóstwo niebezpiecznych przygód. Czy uczciwość i dobre serce Patyczka pomogą mu w znalezieniu rodziny? Czy Gałganiarz, który za sprawą czarów stanie się bogaty, będzie w końcu szczęśliwy? Jak skończy się ta historia, nie zdradzimy, aby nie popsuć teatralnej zabawy. 

 Zapraszamy 07 lutego 2018 r.  /środa/, godz. 10.00

bilety w cenie - 15 zł (dzieci do lat 3 mogą zająć  miejsce na kolanach u opiekuna- dopłata - 5 zł)

Obsada: Czesława Monczka,  Iwona Chołuj, Sylwia Bartnikowska, Agnieszka Łopacka, Małgorzata Marciniak, Sebastian Banaszczyk, Waldemar Cudzik, Antoni Rot, Robert Rutkowski

Galeria