Spektakle

Księżycowy chłopiec

reżyseria Igor Gorzkowski

Księżycowy chłopiec
na podstawie książki "Pierrot mon ami" Raymonda Queneau

Koprodukcja Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego i Teatru Soho w Warszawie

Tytułowy bohater wpisuje się w bogatą tradycję francuskich Pierrotów, księżycowych marzycieli i nieszczęśliwych kochanków, zawieszonych w pół drogi pomiędzy rzeczywistością a fantasmagorią. Pogoń za rozwiązaniem niby kryminalnej zagadki przeradza się w metafizyczną pogoń za utraconym ładem. Ta z pozoru detektywistyczna powieść, podobnie jak wszystkie inne książki Queneau, napisana jest przewrotnym szyfrem, podlega formalnym, choć trudno zauważalnym rygorom.

Reżyseria: Igor Gorzkowski
Muzyka: Piotr Tabakiernik

"Księżycowy chłopiec" powstał na bazie powieści Raymonda Queneau "Pierrot mon ami". To kryminał, rozgrywany w anturażu Paryża z lat 40. ubiegłego wieku. Miejsce akcji, czyli park rozrywki (zaaranżowany w całej przestrzeni teatru) spłonie. Tajemnicą pozostaje odpowiedź na pytanie dlaczego tak się stało i kto go podpalił.

- Powieść Queneau, na podstawie której powstała teatralna adaptacja, jest literackim eksperymentem, grą z konwencją kryminału. Pozostawimy widzom wiele różnych tropów, ale żaden z nich nie prowadzi do jednoznacznego rozwiązania. W głównej roli Pierrota, wokół którego skupiona jest akcja, wystąpi Andrzej Mastalerz. Jesteśmy w trakcie ustalania reszty 7-osobowej obsady. Muzykę przygotuje i wykonywać będzie "na żywo" związany z naszym teatrem kompozytor Piotr Tabakiernik, który konstruuje obecnie interesujący multiinstrument na bazie starego fortepianu - dodaje Igor Gorzkowski.

Czytaj więcej na:
http://kultura.trojmiasto.pl/Ksiezycowy-chlopiec-gdansko-warszawska-koprodukcja-n101166.html#tri
Zapraszamy 23 września 2016 r. (piątek), godz.19.00
bilety w cenie:
parter: normalny- 50 zl, ulgowy - 40 zł
balkon: normlany -40 zł, ulgowy- 35 zł