Spektakle

Alicja w krainie czarów

reżyseria Stanisław Melski

Alicja w krainie czarów

/gościnnie Teatr Zagłębia , Sosnowiec/

 

Lewis Carroll
w tłumaczeniu Bogumiły Kaniewskiej
reżyseria i adaptacja Stanisław Melski, scenografia i kostiumy Zofia de Ines
muzyka Piotr Matuszewski, choreografia Arkadiusz Buszko

Jak zachować się w świecie, którego reguł nie rozumiesz? Jak rozumieć to, że reguły się wciąż zmieniają? Przecież raz jesteś duży, innym razem za mały. Co to znaczy być sobą? Szukać własnej drogi, czy też pozwolić kierować się innym? Mieć własne zdanie i je wyrażać, czy iść za głosem innych? Czy dorośli znają odpowiedzi na wszystkie pytania, czy tylko udają? Może czasem są tak samo zagubieni jak ty? Nie ma chyba osoby, która potrafi udzielić odpowiedzi na te pytania. Ale czasem pocieszający jest fakt, że inni też błądzą. Podobnie jak Alicja, która przeżywając niesamowite przygody, rosnąc, malejąc, próbując porozumieć się z różnymi postaciami musi odnaleźć swą drogę w bardzo dziwnym świecie. Dziwnym, chociaż czasem bardzo przypominającym ten nasz, „normalny”.

UWAGA. W drugiej części spektaklu wykorzystanie zostanie efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Obsada: Agnieszka Bieńkowska, Ryszarda Celińska, Beata Deutschman, Krystyna Gawrońska, Elżbieta Laskiewicz, Agnieszka Okońska, Edyta Ostojak pwst, Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski, Zbigniew Leraczyk, Tomasz Muszyński, Andrzej Rozmus, Andrzej Śleziak, Piotr Zawadzki

 

Bajka dla dzieci od lat 7

Czas trwania spektaklu-  115 minut /jedna przerwa/