Spektakle

Najdzielniejszy z rycerzy

reżyseria Michał Chorosiński

Najdzielniejszy z rycerzy. Bajka rodzinna

Pewnego dnia Strach na Wróble dowiaduje się od świerszcza, że jest gdzieś na świecie król makowy o niesłychanej sile. Rezygnuje z dotychczasowego życia i wyrusza w podróż, w której spotykają go przygody, jakich nie zaznałby pozostając na swym polu. Przyjdzie mu się zetknąć z wyszydzeniem, kpiną, odrzuceniem ale i bohatersko stoczoną walką, dzięki której ma możliwość otrzymania społecznego awansu. Czy wykorzysta tę szansę? Jaką drogę wybierze?

„Najdzielniejszy z rycerzy” to także metaforyczna opowieść o wędrówce, w której bohater przekracza granice samego siebie, wędrówce na końcu której czeka nagroda w postaci własnej niezależności i serca. Swojego serca.

Jest to pierwsza w repertuarze będzińskiego teatru opera dla dzieci, wyreżyserowana przez Michała Chorosińskiego oparta na kompozycji Krzysztofa Pendereckiego i Marka Stachowskiego z 1965r. Autorem libretta jest Ewa Szelburg – Zarembina, znana głównie z twórczości adresowanej do dzieci i młodzieży.  

 Gościnnie Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina

Libretto-Ewa Szelburg-Zarembina, Reżyseria-Michał Chorosiński, Muzyka-Krzysztof Penderecki i Marek Stachowski, Scenografia-Justyna Łagowska i Katarzyna Jeznach, Światła-Justyna Łagowska

Choreografia-Maćko Prusak, Dyrygent-Przemysław Fiugajski , Korepetytor-Robert Szewczuk, Przygotowanie wokalne-Danuta Sendecka, Asystent reżysera- Joanna Rząp

 

Występują:

Katarzyna Bała, Dominika Dzierżęga, Agnieszka Raj-Kubat, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Patrycy Hauke, Kamil Katolik, Adam Kwapisz, Karol Kojkoł, Edyta Dziura. 

 

Spektakl dla dzieci od 5 lat

Zapraszamy 19 marca 2016 r. (sobota), godz. 17.00

Bajka rodzinna.

Licencji na wykonania udzieliło Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

Spektakl dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego