Aktualności

"Efekt" na festiwalu "Rzeczywistość przedstawiona" w Teatrze Nowym w Zabrzu. Polecamy!

„Efekt” zostanie zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”. Konkursowy pokaz spektaklu już w najbliższy czwartek 19 października w Teatrze Nowym w Zabrzu. Polecamy!

„Efekt” Lucy Prebble to opowieść o miłości w czasach depresyjnych…

„Ta historia przywołuje skojarzenia z „Rokiem 1984" Orwella, „Nowym wspaniałym światem" Huxleya i filmem „Zakochany bez pamięci".  To taka futurystyka, która czai się już za rogiem” – mówi Adam Sajnuk, reżyser spektaklu.

Przemysł farmaceutyczny i środowisko lekarskie pozwalają sobie na kreowanie nowej rzeczywistości - egzystencji pełnej kontroli oraz manipulacji. Młodzi ludzie zrzekają się praw do decydowania o sobie, swoich uczuciach i emocjach. Nie wiedzą, którędy dotrzeć do prawdy i istnieniu. Powoli zatraca się granica między prawdą a fikcją. Czynniki zewnętrzne przejmują totalną władzę nad człowiekiem. Świat zwariował?

Spektakl zostanie zaprezentowany w programie XVII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”, którego organizatorem jest Teatr Nowy w Zabrzu i Miasto Zabrze.

A w Teatrze w Częstochowie „Efekt”  można zobaczyć w środę 18 października o godz. 18.00 i 15 listopada 2017 roku. Zapraszamy!

EFEKT

Lucy Prebble, tłumaczenie – Klaudyna Rozhin, reżyseria – Adam Sajnuk, scenografia 

- Katarzyna Adamczyk, muzyka - Michał Lamża PREMIERA: 02 IV 2016 r.

Obsada:  Dr James - Teresa Dzielska, Toby- Waldemar Cudzik, Pielęgniarka - Małgorzata MarciniakConnie - Ewelina Pankowska (gościnnie), Tristan - Wojciech Brzeziński (Teatr Ateneum, Warszawa)

Czas trwania spektaklu: 1 h, 40 minut (bez przerwy);

Spektakl dla widzów powyżej 16 r.ż.