Aktualności

Miasto Szklanych Słoni. Premiera nauczycielska - bilety dla wszystkich w jednej cenie - 25 zł

Prapremiera

Miasto Szklanych Słoni

Mariusz Sieniewicz, adaptacja i  reżyseria -  Andrzej Bartnikowski, muzyka – Marcin Rumiński, scenografia – Monika Wójcik, choreografia – Witold Jurewicz, Marlena Bełdzikowska, asystent reżyseraSylwia Bartnikowska

Teatralne wystawienie tekstu Sieniewicza niesie ze sobą dużą dawkę inscenizacyjnego szaleństwa . – To teatr formy, wizyjny, oniryczny. Realizm magiczny w czystej postaci. Tutaj nic nie będzie takie, jak się początkowo wydaje – podkreśla Andrzej Bartnikowski, reżyser spektaklu.

Streścić „Miasto szklanych słoni” nie sposób, choć próbować można… na przykład tak: akcja rozgrywa się w prowincjonalnym mieście, gdzie topografię wyznaczają: huta, produkująca m.in. szklane ozdoby – słonie z uniesioną do góry trąbą; szpital, gdzie panują osobliwe zwyczaje; dwugwiazdkowy hotel Hilton, w którym podobno nocował sam Władysław Gomułka… To tylko kilka faktów, które Sieniewicz natychmiast wywraca do góry nogami. Każde z wymienionych miejsc ma wydźwięk metaforyczny, traci swoją realność przy pierwszym zderzeniu z bohaterami powieści.

 Czytając książkę Sieniewicza czujemy się jak w labiryncie tropów  i skojarzeń: na myśl przychodzi teatr formy Gombrowicza, „Wesele” Wyspiańskiego, dramaty Witkacego. To jednak kolejna pułapka, ponieważ Sieniewicz tworzy swój oryginalny i niepowtarzalny styl, a każde skojarzenie, z tym co znamy – natychmiast utrąca i przeobraża.

Premiera nauczycielska- 19 maja (piątek), godz.19.00

bilety w jendej cenie- 25 zł

Zapraszamy