Aktualności

Warsztaty teatralne dla dorosłych

Warsztaty teatralne dla dorosłych

Ciało/głos/improwizacja

autorski warsztat Andrzeja Bartnikowskiego

 

Głównym celem tego warsztatu będzie ponowne odnalezienie relacji między tym, co postrzegamy jako nasz świat wewnętrzny (a więc – emocje, skojarzenia, wspomnienia) a ciałem. Uczestnicy, poprzez improwizacje ruchowe i głosowe będą odkrywać możliwości wyrażania się poprzez najważniejszy z danych nam środków ekspresji – własne ciało. Budowanie relacji z partnerem, z przestrzenią, wreszcie z własnym strumieniem działań – pozwala odnaleźć prawdziwą relację z tym, co w człowieku najbardziej autentyczne. Dzięki temu staje się on zdolny do tego, by wykonać tak istotny wysiłek jak – wyrażenia siebie.

Proponowane ćwiczenia będą bazowały na budowanych wspólnie strukturach ruchowych i głosowych. Jeśli chcecie, możecie je nazwać etiudami teatralnymi, jednak z istotnym zastrzeżeniem – narzędzia teatralne są tu punktem wyjścia, nie zaś wartością samą w sobie.

Nie jest potrzebne żadne wcześniejsze przygotowanie ruchowe czy głosowe. Używane podczas warsztatu techniki mają na celu odnalezienie w sobie spontanicznej potrzeby wyartykułowania siebie oraz wejścia z partnerem w żywy dialog.

Zapraszamy w dniach 16 - 20 VI (godz. 16.00 - 20.00), koszt warsztatów - 250 zł; maksymalna ilość osób w grupie - 14


ANDRZEJ BARTNIKOWSKI

 Absolwent Reżyserii Dramatu (Akademia Teatralna, Warszawa) oraz filologii polskiej (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie). W 2005 r. zainicjował w olsztyńskim Teatrze im. S. Jaracza cykl „Dramat w działaniu”. Wraz z Mariuszem Sieniewiczem stworzył koncepcję programową Międzynarodowego Festiwalu „Demoludy”. Prowadzi Warsztaty teatralne.                                                Autor dramatów: „Postępujący zanik mięśni”  (nagroda w konkursie dramaturgicznym zorganizowanym przez miesięcznik „Dialog”, Stary Teatr Krakowie oraz Ministerstwo Kultury i Sztuki), ,„Męskie/żeńskie” (wyróżnienie w konkursie dramaturgicznym „Lustro. Obraz. Iluzje” w Łodzi), „Dwoje” (trzecie miejsce w konkursie dramaturgicznym „My – młodzi na progu XXI wieku”).

Wybrane realizacje: Aleksander Wampiłow „Dwadzieścia minut z aniołem”, Teatr Ateneum  w Warszawie, „Ja, Orfeusz” na podstawie utworów J. Słowackiego, Teatr im. W. Gombrowicza  w Gdyni, César de Maria „Dwoje w drodze”, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie, Wienedikt Jerofiejew „Moskwa – Pietuszki” , Teatr Polski w Warszawie, Henryk Ibsen „Hedda Gabler”, Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie, Andrzej Bartnikowski „Postępujący zanik mięśni”, Teatr Polski w Poznaniu, Andrzej Stasiuk „Noc”, Teatr Polski w Warszawie, Majewski/Pilgrim “Peregrynacje Czarnej Izy Wałbrzyskiej”, Teatr im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Andrzej Bartnikowski (scenariusz), Wysypisko zużytych postaci kobiecych, Atelier Warszawskiego Teatru Tańca, Warszawa.

Asystent reżysera przy spektaklach: „Uroczystość” w reż. Grzegorza Jarzyny oraz „Tartuffie”  w reżyserii Andrzeja Seweryna (Teatr TV) .

W częstochowskim Teatrze wyreżyserował „Sprzedawców gumek” Hanocha Levina (premiera – grudzień 20014 )

INFORMACJE I ZAPISY : EWA OLEŚ (34) 372 33 41 LUB 372 33 04, ewa.oles@teatr-mickiewicza.pl

Foto: Piotr Dłubak

 Andrzej Bartnikowski

 

Informacje i zapisy - 34 372 33 04, ewa.oles@teatr-mickiewicza.pl