Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Drodzy Widzowie,

zbliża się 56. Międzynarodowy Dzień Teatru

  

Chcąc razem z Państwem cieszyć się świętem, pragniemy poinformować, że 27. marca 2017 r. szeroko otworzymy drzwi Teatru dla osób zainteresowanych kulisami naszej Instytucji.

Zwiedzanie Teatru będzie możliwe w godz. 9.00 - 10.30 oraz  od 15.30 – 16.30

Start kolejnych grup o godz. 9.00, 9.30, 10.00 oraz 15.30 , 16.00  zbiórki w holu kasowym Teatru.

Uwaga! Osoby zainteresowane  zwiedzaniem prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Działem Promocji tel. (34) 372 33 27 (47, 57).

Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona!

Serdecznie zapraszamy Państwa na przedstawienie  p.t. ”Być jak Kazimierz Deyna”. o godz. 12.00 i 18.00 - bedzie to jednocześnie pożegnanie z tytułem!

Bilety na spektakl w cenie: parter - 30 zł , balkon - 25 zł, bilety dla osób powyżej 60 roku  życia - 20 zł

 Wszystkim Widzom, Miłośnikom i Ludziom Teatru  życzymy wielu dobrych, ważnych, wzruszających chwil, których źródłem jest sztuka.

Dyrekcja i Zespół Teatru im. Adama Mickiewicza

Światowe orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru 27 marca 2017

Od 55 lat każdej wiosny obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Świętowanie tych 24 godzin zaczyna się od teatru nō i bunraku, przez Operę Pekińską i kathakali, rozciąga się na Grecję i Skandynawię, ogarnia obszar między Anglią a Włochami, [...] Francją a Rosją […], obejmuje dzieła od Ajschylosa do Ibsena, od Sofoklesa do Strindberga, od Sarah Kane do Pirandella, od Racine’a i Moliere’a do Czechowa, a kończy się w miasteczkach studenckich Kalifornii, w których młodzi ludzie być może ponownie odkryją teatr. Ponieważ teatr zawsze odradza się z popiołów.

[…].Teatr dla mnie to Inny, dialog, brak nienawiści, przyjaźń między narodami. Nie za bardzo wiem, co to znaczy, ale wierzę we wspólnotę, w przyjaźń między aktorami i widzami, w związek wszystkich, których łączy teatr, tych, którzy piszą, tłumaczą, oświetlają, ubierają, przygotowują dekoracje tych, którzy grają, którzy w nim pracują i tych, którzy do niego przychodzą. Teatr nas broni i chroni… Głęboko wierzę, że nas kocha… równie mocno, tak jak my go kochamy. Przypominam sobie pewnego reżysera starej daty, który każdego wieczora przed podniesieniem kurtyny mówił mocnym głosem w kulisach: „Miejsce dla teatru!”. Oto moje słowa na zakończenie. Dziękuję.

Isabelle Huppert, Francja

(przekład z języka francuskiego Magdalena Hasiuk)