Zespół

Piotr Machalica

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Po studiach związał się z Teatrem Powszechnym w Warszawie, którego aktorem był przez kolejne dwadzieścia pięć lat. Na deskach tego teatru stworzył kreacje w kilkudziesięciu  inscenizacjach, m.in. w "Medei" Eurypidesa w reż. Zygmunta Hübnera; "Trzech siostrach" Antoniego Czechowa w reż. Agnieszki Glińskiej; "Królu Learze" Williama Szekspira w reż. Piotra Cieplaka.

Od 2006 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Od wielu lat związany jest  z Teatrem Polonia i Och-teatrem w Warszawie.

W częstochowskim Teatrze zagrał w spektaklach: „Sammy" Kena Hughesa (monodram) w reż. Anny Kekuś – Poks; „Trzy siostry" Antoniego Czechowa w reżyserii Julii Wernio, "Do dna" Ludmiły Pietruszewskiej w reż. Andre Hubnera - Ochodlo, "Mieszczanin szlachcicem" Moliera w reż. Waldemara Śmigasiewicza, "Tacy duzi chłopcy" (piosenki Jana Wołka).

Obecnie Piotra Machalicę można zobaczyć  w następujących przedstawieniach: "Hamlet" W. Szekspira w reż. Andre Hubnera - Ochodlo, "TANGO FM" w reż. Jacka Bończyka, "Hemar w chmurach. Kabaret" (w swojej reżyserii); „Stachura" w reżyserii Roberta Dorosławskiego.

Jest wykonawcą piosenki aktorskiej, słynie z doskonałej interpretacji piosenek m.in. B. Okudżawy, G. Brassensa, J. Wołka, W. Młynarskiego. W październiku 2012 roku na rynku wydawniczym ukazała się jego płyta pt. "Moje chmury płyną nisko".

 Na dużym ekranie zadebiutował jeszcze jako student rolą w filmie "Rycerz"w reż. Lecha Majewskiego. Zagrał m.in. w "Dekalogu VI", "Dekalogu IX" i "Krótkim filmie o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego, w "Złocie dezerterów" Janusza Majewskiego i w "Dniu świra" oraz "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego.  

                                                                                                                                                 

Posłuchaj: http://www.youtube.com/watch?v=dRwNrfrTt-Q

http://www.youtube.com/watch?v=mKdD7_1I9dc